Game of Thrones'ten rekor üstüne rekor

Dünya genelinde büyük beğeni ile izlenilen HBO yapımı Game of Thrones 5.sezon bölümlerinin 11 Nisan Cumartesi günü internete sızmasıyla beraber indirilme rekorları kırılıyor.

George R.R. Martin'in romanlarından uyarlanan Game of Thrones 5. sezonu ile devam etmeye başladı. İddialara göre yaklaşık 50.000 kişi, ilgiyle izlenen dizinini ilk bölümünü birkaç saat içerisinde indirdi. Türkiye'de Game of Thrones yeni sezonunun ilk bölümü CNBC-e2'de 13 Nisan Pazartesi akşamı saat 22.00'de yayınlandı.

10 aydır merakla beklenen fantastik dizi Game of Thrones 5. sezon bölümlerinin internete yayın tarihinden önce düştüğü HBO tarafından da onaylandı. Şirket, her sezonu 10 bölüm olan dizinin 4 bölümünün nasıl indirildiğini, kaynağını araştırdıklarını belirtti.

Game of Thrones yeni sezon bölümlerinin belirlenen tarihten önce internete sızdırılması ciddi bir sorunken HBO yöneticileri, Game of Thrones'un korsan olarak en çok izlenen dizilerinden biri olmasının bir çeşit övgü olduğunu ve DVD satışlarını etkilemeyeceğini düşünüyorlar.Yorum Gönder

Etiketleri :