Yeni iPhone Görücüye Çıkıyor

iPhone 5SE 2016, iPhone 6C Ne Zaman Çıkacak, Yeni iPhone Özellikleri Neler, iPad Air 3 Çıktımı, Apple Watch 2, Apple yeni ürünler 2016...

Dünya devi Apple yeni oyuncaklarını tanıtmaya hazırlanıyor. Bu akşam saat 19:00'da yapılacak lansmanda başta uygun fiyatlı modeli iPhone 5SE olmak üzere bir çok ürün tanıtılacak. Apple, her lansman öncesi yaptığı gibi mağazasını geçici olarak kapattı. Apple Store'a giren kullanıcılar ise "Size yeni ürünlerimizi göstermek için sabırsızlanıyoruz" mesajıyla karşılaşıyor.

Bu akşam Apple'ın çok değişik ürünlerini tanıtması bekleniyor. Yeni bir tablet, saat hatta bir Apple CAR'dan bile bahsediliyor. Peki bu dedikodular ne kadar gerçek, hangi ürünlerin tanıtılma ihtimali var, hangisi sadece balon haber...

iPhone 5SE
Apple'ın daha uygun fiyatlı iPhone modelinin bu akşamki etkinlikte gerçeğe dönüşmesi bekleniyor. iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın geçtiğimiz Eylül ayındaki tanıtımında iPhone 6C'nin de gelmesini bekliyorduk; ancak bu gerçek olmadı. iPhone 5C'nin tanıtımının üzerinden iki seneden fazla geçtiğini düşünürsek, Apple'ın uygun fiyatlı bir telefon tanıtması doğru bir hareket olabilir.

iPad Air 3
chip.com.tr'nin haberine göre halen piyasadaki en iyi tabletlerden biri olan iPad Air 2'nin piyasaya sürülmesinin üzerinden neredeyse iki yıl geçti. Apple, zaten iyi olan ürünlerini geliştirebilmesiyle tanınıyor ve bu kez bizi bir iPad Air 3 bekliyor olabilir.
iPad Pro'daki işlevlerin birçoğunun 9,7 inç'lik iPad'e geleceği düşünülüyor. Yani yeni bir A10 işlemcisine veya Pro'daki A9X işlemcisine sahip bir iPad Air 3 ile tanışabiliriz. RAM miktarının en az 3GB olmasını umuyoruz.

Apple Watch 2
İlk Apple Watch çıktığından bu yana sadece bir sene oldu; bu yüzden çoğuna göre yeni bir saatin zamanı henüz gelmedi. Ancak Apple'ın telefonunuzla eşleşmek zorunda olmayan yeni bir Apple Watch geliştirdiği bir süredir konuşuluyor. Yeni Apple Watch iddiasını destekleyecek bir ipucu ise kameranın saatin üzerinde olacağının söylenmesi.
Apple Watch 2'nin gerçeğe dönüşmesi muhtemel, ancak bunun 21 Mart'ta olup olmayacağını bilmiyoruz. Apple'ın Watch için bir dizi kayış ve aksesuar üzerinde çalıştığı çok kez konuşuldu, bu yüzden etkinlikte göreceklerimiz bunlardan ibaret olabilir.

Apple Car
Bunun için bizce heveslenmeyin, çünkü Tim Cook'un kendisi, bir konuşmasında Apple otomobilinin yakın olmadığını söylemişti. Geçen sene Eylül'deki Apple etkinliğinde yolların kapatılması, Apple Car'ın tanıtılacağı iddialarının ortaya atılmasına neden olmuştu. Ancak beklenen olmadı.
Haftaya, Cook'un Apple otomobilinin direksiyonunun başında oturduğunu görmemiz, dünyayı şaşkına çevirebilir... Ancak bunun için muhtemelen biraz beklememiz gerekecek.

Apple VR
Büyük firmaların hepsi VR'dan nasiplenmek istiyorlar. Elbette Apple da bu işten geri kalmak istemiyor. Bu seneyle birlikte başlayan dedikodular, Apple'ın kendi VR başlığını yapacağını, bunun için gizli bir takımın çalıştığını söylüyordu. HTC Vive ve Oculus Rift tüketicinin eline ulaşmaya başladığına göre Mart'taki etkinlik, Apple VR için en uygun zaman olabilir.

Apple iPod Classic 2016
Bunun olmayacağı neredeyse garantili, ancak daha ince, kablosuz, Apple Music entegrasyonlu bir iPod Classic istediğimizi gizleyemeyiz. Dokunmatik ekran saçmalığıyla uğraşmaya gerek yok, çarkı çevirdiğimizde çıkan tıklamanın verdiği tatmin hissi, bize yeter de artar.

 Yorum Gönder

Etiketleri :