Yanlış Alarm! Apple iPhone'leri yenisiyle değiştirmiyor tamir ediyor

İki gündür özellikle internet sitelerinde dolaşan 'Eski iPhone'nin getir yenisini götür' sloganı iPhone kullanıcılarını mutlu etmişti ama detaylar ortaya çıktıkça mutluluk yerini hayal kırıklığına bıraktı. Detaylar şimdi haber.sgk.net adresinde.

Apple, değişim programı kapsamında 2 Mayıs 2014 tarihinden bu yana güç tuşuyla alakalı sıkıntı yaşamını sürdüren kullanıcıların cihazlarının bedava olarak tamir edileceğini ve güç tuşunun değiştirileceğini açıkladı. Şayet Apple'ın bu açıklamasına rağmen birden fazla internet sitesinde Apple'ın iPhone Apple 4'ü getirene IPhone 5 vereceği ve güç tuşu dışında iPhone Apple 5'inde çiziği olanların bile iPhone Apple'larını getirip yenisini alabileceği iddia edildi. Bu söylentiler üzerine iPhone Apple 5'ini kapan kullanıcılar soluğu Zorlu Center'da aldı.

Şayet söz konusu iddiaların aksine Apple sadece güç tuşu sağlam olmayan olan iPhone Apple'ları geri alıyor ve onarıp tekrar olağan iPhone Apple'u kullanıcıya iade ediyor. Ve bu işlem sadece iPhone Apple 5'ler için geçerli. Kullanıcıların değişik bir iPhone Apple modeli ya da farkı bir donanımsal sorunla Apple Store'a gitmemesi lazım geliyor.

Apple'dan değişim programıyla alakalı gercekleşen açıklamada Mart 2013'te üretimi yapılan iPhone Apple 5'lerin güç tuşu sorunundan etkilenmiş olabileceğine dikkat çekilirken, bu sorunu yaşayanların cihazın seri numarasını Apple'ın web sitesine yazarak ya da İstanbul'daki Apple mağazasına gidip iPhone Apple'larını bedava olarak tamir ettirmeleri isteniyor.

Apple'ın değişim programı 2 Mayıs tarihi itibariyle başlıyor. Bu tarihten önce kullanıcıların değişim programına katılması söz konusu değil.Yorum Gönder

Etiketleri :