Wifi sinyalinizi güçlendirebilirsiniz nasıl mı ?

Biraz para harcayarak yeni standartları destekleyen, daha iyi bir router almayı düşünebilirsiniz. Öncelikle router'ınızın desteklediği standartlara bakın ve yükseltmenin sağlayacağı farkı değerlendirin.

Router'ınızın antenlerini değiştirmek, kablosuz sinyalini güçlendirmede faydalı olabilir. Elinizdeki model böyle bir olanak sunuyorsa veya ek anten soketlerine sahipse, sinyali güçlendirebilir veya sinyal yönünü değiştirebilirsiniz.

YER DEĞİŞİKLİĞİ
Bu tavsiye sizi şaşırtmayacak ancak sinyali güçlendirmenin en etkili yollarından bir tanesi, router'ınızı doğru konuma yerleştirmek. Genellikle evinizin merkezinde bir yer seçmeniz, en iyi seçenek olacaktır. Bu mümkün değilse, ortaya mümkün olduğunca yakın bir yer bulun.
Duvarlar, aynalar, eşyalar, metal nesneler, kablosuz telefonlar, mikrodalga fırınlar gibi birçok nesne, kablosuz ağ sinyalini zayıflatabiliyor. Router'ınızın kullandığı kanalı değiştirmek, bu konuda faydalı olabilir. Kanal değişikliğini nasıl yapacağınızı router'ınızın dökümanlarına bakarak öğrenebilirsiniz.Yorum Gönder

Etiketleri :