WhatsApp’a yeni özellik geldi - WhatsApp'ın yeni gizlilik ayarlarını tanıyın!Anlık mesajlaşma platformunun en popüler ismi olarak karşımıza çıkmayı başaran WhatsApp, 19 milyar dolar karşılığında kısa bir süre öncesinde Facebook tarafından satın alındı. Bu satın alım işlemi kimi kullanıcılar tarafından tepki ile karşılanılsa da, kimi kullanıcıları ise oldukça heyecanlandırmayı başardı.

Facebook’un bünyesine geçmesinin ardından WhatsApp’ın ilk güncellemesini kısa bir süre içerisinde alacağı beklenilirken, bu güncelleme ile birlikte WhatsApp’a iki yeni özellik kazandırılacak.

Artık herkes son görülme bilginize ulaşamayacak

Güncelleme ile birlikte uygulamaya kazandırılacak olan en önemli özelliklerden birisi, ‘‘ son görülme ’’ bilgisine artık herkesin ulaşamaması olacak. Mevcut WhatsApp sürümünde bu özelliğin ya tamamıyla herkese açılması yada kapanması sağlanılırken, yeni güncelleme ile birlikte ise istediğiniz kişi ve gruplar dışında kimse bu bilgiye erişemeyecek.

Profil fotoğraflarına gizlilik geliyor

Güncelleme ile birlikte uygulamaya kazandırılacak olan ikinci yeni özellik ise profil fotoğraflarını artık herkesin dilediği gibi göremeyecek olması. Yani telefon rehberinizde kayıt olmamasına rağmen numaranızı herhangi bir yerden bulan yada deyim yerinde ise sallayarak tutturan kişiler artık profil fotoğrafınızı görüntüleyemecek.

Güncelleme en fazla bir haftalık süre içerisinde, tüm platformlar için uygulama mağazasındaki yerini alacak.

KAYNAKYorum Gönder

Etiketleri :