Nevşehir'de Radara Yakalanmamak için Facebook Grubu kurdular!

 Derler ya Türk insanının aklı çalışıyorda farklı yöntemlere çalışıyor.Nevşehir'de Facebook sosyal paylaşım sitesine kurulan ve yaklaşık 2 bin üyesi olan bir grup birbirlerine trafik radarlarının ve çevirmelerinin yerlerini bildiriyor.

Nevşehir’de sosyal paylaşım sitesi Sosyal Medya Sitesi Facebook üzerinden ’Nevşehir Radar ve Çevirme’ ismi verilmekte olan grup kuruldu. Nevşehir’deki radar ve trafik kontrollerine ait oluşturulan ve üyesi kısa zamanda 2 bine yaklaşan grup sayfasında sürücüler hangi yerde , hangi saatte denetim varsa birbirini haberdar ediyor. Kent merkezindeki trafik kontrolleri ve radar uygulamalarının anında paylaşıldığı grupta üyeler bunun yanı sıra daimi birbirlerini aşırı sürat yapmamaları ve güven kemeri takmaları hususunda uyarıyor.

Trafik kontrolü ve radar uygulamalarında müeyyide yememek amacıyla kurulan grupta paylaşımlar herkes tarafından görülebiliyor. Grup üyeleri trafik kontrolü ya da radar uygulamalarının bulunduğu yeri, "Avanos kavşağı Taşlıbel mezarlığı önünde gri clio radar aracıdır. Nevşehir-Gülşehir yolundaki un fabrikası yakınlarında radar bulunmaktadır.

Sürücülerimizin can sağlığı için güven kemeri takmalarını ve sürat limiti ihlal edilmesiyle yapmamalarını rica ediyoruz. Lütfen sürat limitine uyun’ gibi mesajlarla paylaşıyor. Sürücüler bu sayede trafik kontrolü ve radar uygulamasına yakalanmamak için tedbir alıyor. Grup üyelerinden Ş.D, kurulan grup sayesinde çok fazla sayıda kişinin müeyyide yemekten kurtulduğunu ortaya koyarak , “Kurulan bu grubu üyelerimizin beraberinde birden fazla vasıta şöförü daimi takip ediyor. Özellikle şehir merkezindeki radar kontrollerinde bu sayede müeyyide yemiyoruz. Yalnızca kontrolleri haber vermekle kalmıyoruz aynı zamanda birbirimizi trafik kurallarına uyulması hususunda uyarıyoruz. Bence çok fazla iyi bir tatbikat ”

BUGÜN


Yorum Gönder

Etiketleri :