HTC One 2 (M8) Teknik Özellikleri ( İnceleme ) - HTC One 2 (M8)'i Yakından Tanıyın!HTC One 2 M8 Teknik Özellikleri ve İnceleme - HTC One 2 M8 ne zaman çıkacak? Ne zaman satışa sunulur ve fiyatı ne kadar olacak? HTC One 2 M8'i daha yakından tanımak için mutlaka haber.sgk.net'in haber detaylarında yer alan bilgilere bir göz atın! 

All New HTC One’ın duyuru tarihi yaklaştıkça teknik özellikleri netleşiyor.

Yaklaşık iki hafta sonra HTC, ABD New York’da düzenleyeceği etkinlikle yeni amiral gemisini gün yüzüne çıkartacak. HTC M8 kod ismi ile bilinen yen akıllı telefon 25 Mart tarihinde resmi olarak duyurulacak. Geçtiğimiz sene amiral gemisi HTC One ile karşımıza gelen firma, bu sene yeni cihazı ile daha yüksek satış rakamlarına ulaşmayı amaçlıyor.

Tayvan kökenli firmanın yeni amiral gemisinin All New HTC One ismi ile geleceği yönünde bilgiler mevcut.

Teknik özelliklerine bakacak olursak eğer, yeni akıllı telefon, önceki modelde yer alan 4.7″ Full HD ekrana karşılık, 5″ büyüklüğünde yine 1920×1080 piksel Full HD ekran içeriyor.

Yonga seti olarak da Sony’nin Xperia Z2 modelinde de kullandığı 2.3Ghz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 801 olacak. Samsung’un yeni modeli Galaxy S5′de de Snapdragon 801 olmasına karşılık, bu modeldeki yonga setinin çekirdek saat hızı 2.5Ghz.

Batarya kapasitesi ise 2.600mAh olarak belirlenmiş. SIM’in de iPhone 5, 5c, 5s, Moto X’de olduğu gibi nano SIM versiyon olacağı belirtilmekte. 146.36mm x 70.6mm x 9.35mm ölçülere ve 160gr ağırlığa sahip olacak.

All New HTC One’ın arka yüzünde çift kamera bulunmakta. Bu kameralar sayesinde derinlik içeren fotoğraflar çekilebilecek, ya da 3 boyutlu efektler kullanılabilecek. Baktığımızda 1/3.0″ boyutunda, f/2.0 odak genişliğinde, 2µm piksel boyutuna sahip olacak. Bu rakamlar, daha önceki kamera ile aynı.

Kamera yine 4MP çözünürlükte olabilir, henüz bu konuda bilgi bulunmuyor. Ayrıca 4K çekim yapabildiği yönünde de bilgi gelmedi. Diğer taraftan ön kameranın çözünürlüğünün de 5MP olacağı belirtilmekte.

KAYNAK


Yorum Gönder

Etiketleri :

Bunlarda İlginizi Çekebilir !

SİTENİZ HABER.SGK.NET'i Takip EDİN ! :)
X
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat