Google ile Twitter'ın anlaşması kullanıcıları zor durumda bırakacak

Twitter kullanıcılarının hoş karşılamayacağı bir haber geldi.Twitter'ın google ile anlaşması 3 yıl sonra bazı kullanıcılara sorun çıkaracak gibi görünüyor.

Twitter kullanıcılarına kötü bir haber daha geldi. Bilgisayarları ve kullandıkları kredi kartları tehdit altında.Google ve Twitter tam 3 yıl sonra anlaşma sağlayabildiler. Bugünden itibaren tüm Twitter kullanıcılarının attığı tweet'ler Google arama sonuçlarında yer alacak ve Twitter'ın güvenliği için çözümler üretilecek.

Bir süredir Google ile görüşme halinde olan Twitter ABD merkezli internet devi ile vardığı anlaşmanın kullanıma girdiğini duyurdu.İki şirketin anlaşması kapsamında bugünden itibaren platform üzerinden paylaşılan tweet'ler Google arama sonuçlarında görüntülenecek.

Daha önce 2009 ve 2011 yılları arasında da Google arama sonuçlarında görünen tweet'ler iki şirket arasından yaşanan, sebebi bilinmeyen bir anlaşmanın ardından arama sonuçlarından çıkarılmıştı. Yeni uygulama ile birlikte Twitter'ın sosyal medyadaki etkisinin gözle görülür bir oranda artması bekleniyor.Yorum Gönder

Etiketleri :