Google Bu Sefer Bitmeyen Şarza Gözünü Dikti

Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sorunlarından birisi olan şarz sorununa kökten çözüm getirmeye çalışan google bitmeyen şarz üzerinde çalışmalar yapıyor.

Özellikle akıllı telefon kullanıcılarının en büyük  sorunu kısa bir süre sonra tarih olabilir.
 
The Wall Street Journal'ın şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, ABD merkezli teknoloji devi Google'ın oluşturduğu ekip bir süredir yeni bir batarya teknolojisi üzerinde çalışıyor.
 
İddiaya göre, aralarında bu konuda uzman olan eski Apple çalışanı Dr. Ramesh Bhardwaj'in de bulunduğu 4 kişilik ekibin geliştireceği teknoloji sürücüsüz araçlar, iletişim cihazları ve robotik teknolojide kullanılacak.
 
Çoğu iş adamının ve kullanıcıların başını ağrıtan Şarj sorunu ile ilgili Google kolları sıvadı ve iş başına geçti.  Yeni bir batarya teknolojisi üzerinde çaba sarf eden Google bu çalışması ile bataryada çok uzun bir ömür sunacak ve artık telefonları ellerinden bırakmayan kişilere müjde verecek. İddiaya göre, aralarında bu konuda uzman olan eski Apple çalışanı Dr. Ramesh Bhardwaj'in de bulunduğu 4 kişilik ekibin geliştireceği teknoloji sürücüsüz araçlar, iletişim cihazları ve robotik teknolojide kullanılacak.
 
 Aynı haberde, şirketin akıllı gözlüğü Google Glass ve akıllı lensinde diyabet hastaları için glikoz seviyesini ölçen bir mekanizma da bulunacak.
 
Google'ın gizli deneylerinin yapıldığı Google X lab'de bir süredir devam eden çalışmayla ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Yorum Gönder

Etiketleri :