4.5G'de Yüksek Faturaya Dikkat

4.5G'de Fatura Nasıl Olacak, 4.5G ile Ne Değişecek, 4.5G Binali Yıldırım Açıklamları,4.5G'de Yüksek Fatura...

Türkiye'de 4.5G dönemi bu akşamdan itibaren başlarken, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım 4.5G teknolojisyle ilgili faturalara dikkat uyarısında bulundu. Yıldırım, "Yalnız internete hızlı bağlanayım derken dikkat etmek de gerek, yoksa yüksek fatura ödemek kaçınılmaz olur." dedi.

ÇEKİM GÜCÜ VE HIZI ARTACAK
İnternet hızının 10 kat artacağını belirten Yıldırım sözlerine şöyle devam etti, "2023’e geldiğimizde 4,5G nüfus olarak yüzde 95’i kapsayacak hale gelecek. Vatandaşlarımızın şunu bilmesinde fayda var, bugünden yarına her tarafta 4,5G çekecek diye düşünmesinler. Çekim gücü hızı peyderpey artmış olacak. Bunun asıl faydası ekonomiye kalkınmaya olacak. Zamanında elde edilemeyen erişilemeyen bilgi sizin birçok fırsatı kaçırmanıza sebep olabilir. O bakımdan 4,5G hız artışı yanında ekonominin daha fazla büyümesi kalkınma hedeflerinin daha kısa zamanda gerçekleştirilmesi bakımından da önemli bir adımdır."

HANGİ TELEFONLAR 4.5G UYUMLU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ !.. 

İNTERNET HIZI 10 KAT DAHA ARTACAK
4.5G ile birlikte 5G'ye bir adım daha atılacağını dile getiren Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:4.5G teknolojisi ile 5G'ye bir adım daha atmış olacağız. 3G'ye göre 4.5G 10 kat daha fazla hız sunuyor. 4.5G hız artışı yanında ekonominin daha fazla büyümesini, kalkınma hedeflerinin daha kısa sürede gerçekleştirilmesini sağlaması bakımından önemli bir adım.

GENÇLERE YÜKSEL FATURA UYARISI
4.5G için gençleri de uyarmayı ihmal etmeyen Yıldırım, internete hızlı bağlanayım derken faturaların kabarabileceğine dikkat çekti ve tedbirli olunmasını önerdi.

 Yorum Gönder

Etiketleri :