SSK gün sayısı sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Özel bir işyerinde ya da herhangi bir devlet dairesinde ücretli olarak çalışıyorsunuz ve ssk gün sayınızı öğrenmek istiyorsunuz ki bu sizin en doğal hakkınız tabii. Elimizin altında artık internet denilen bir olanak varken, dünyadaki hiçbir şeyden bir haber olmamız söz konusu değil. Pek çok alan ve sistemde olduğu gibi devletin Sosyal Sigortalar Kurumu ile ilgili olarak da internet üzerinden bizler için hizmeti devam ediyor. Her geçen gün yenilenen ve güncellenen Sosyal Sigortalar Kurumu internet sayfası üzerinden gerçekleştirebileceğiniz birçok sorgulama gibi ssk gün sayısı sorgulama işleminizi de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Öyle ki Sosyal Sigortalar Kurumu’nun internet üzerinden gerçekleştireceğiniz diğer bütün işlemelerinizde e-devlet şifresi kullanmanız gerekirken bu işlem için on bir haneden oluşan vatandaşlık numaranızı girmeniz yeterli olacaktır. İnternet üzerinden gerçekleştirilecek resmi işlemlerde e- devlet şifresi zorunluluğu varken ssk gün sayısı sorgulama işlemlerinde bu zorunluluğun olmaması da bizler için büyük kolaylık sağlıyor. İlk zamanlarda gün sayısı sorgulama işlemi için de gereken e-devlet şifresi daha sonra Sosyal Sigortalar Kurumu’nun yeni düzenlemesi ile sadece bu işlem üzerinden devre dışı bırakılmıştır.

Sosyal Sigortalar Kurumu’nun internet sitesine girerek, tc kimlik numaranız, nüfusa kayıtlı olduğunuz il, nüfus kâğıdı cilt no ve doğum tarihi bilgilerinizi girerek kaç gün üzerinden sigortalı olduğunuz, şimdiye kadar kaç günlük sigortalı göründüğünüz, emekli olmak için daha kaç iş günü çalışmanız gerektiği gibi bilgilere kolaylıkla bu sorgulama sayesinde ulaşabilirsiniz. Devletin vatandaşı için sağladığı büyük hizmetlerden biri de bu olsa gerek. Bu basit sorgulama sayesinde sigortayla ilgili olarak kafanıza takılan ne varsa öğrenebilir, iş yerinizde sigortanızla ilgili bir ihmal, sorumsuzluk ya da istismar olup olmadığını kolaylıkla görebilirsiniz.

Yorum Gönder

 1. aytekin celik diyor ki:

  Kac gunluk sgk var

  1. Erdinç demircan diyor ki:

   Sgk hizmet gün dökümü

   1. melahat köse diyor ki:

    20 8 1964 dogmluyum 1998 yılında bagkur girişim var nezaman emekli olurum

    Etiketleri :