Sgk Haberleri Ana Sayfa
Sitemize ulaşan isminin verilmesini istemeyen bir kullanıcımız öğrenci olduğunu ve gss prim borcu ile ilgili sıkıntısı olduğundan bahsetmişti. Yazısının devamında şunlar yazıyor du.. ” Benim haberim bile yok adıma bir kağıt geldi ve benim ortalama bin tl üzerinde gss prim borcum olmuş yahu bunu iptal ettirebilir miyiz ben üniversitede okuyorum bu konuda bilgisi olan var ise bana yazabilirmi çok müşkül durumdayım ki ben zaten okulda bile zor okuyorum lütfen bana bir yol gösterin ne izlemeliyim nasıl iptal ettirebilirim bu gss borçlarını ? ”

Bu sorunun yaklaşık olarak 5 milyon kişiyi ilgilendirdiğini biliyoruz değerli sgk.net kullanıcıları. Geçtiğimiz yıl yaklaşık olarak 40 gün önce haber sitelerine bu hususla alakalı bir haber düşmüş ve GSS PRİM BORÇLARINA Af şeklinde yazılar yazılmıştı.

Bu yazıları incelediğimizde ; Gelir testi yapması gereken ortalama 5 milyona yakın kişinin olduğu ve bu durumdan bi haber oldukları da belirtilmişti. Bu hususla alakalı bir düzenlemeye gidileceği bildirilmişti. Şimdi 2014 yılı için çalışmaların devam ettiği ve muhtemel seçim öncesi vatandaştan oy toplamak adına güzel bir yatırım olacağını da düşünüyorum. Bu itibarla bu af çıktığında sitemiz üzerinden sizlere duyuru yapılacak. Muhtemelen yapılacak olan yapılandırmada kişilerin borcunun faizlerinin tamamı silinecek ve taksitlendirmeye gidilecek.

Torba yasa ile gündeme alınan ama henüz netleşmeyen bir çok şey var. Örneğin EYT yani emeklilikte yaşa takılanlar, ssp gss ve prim borçlarının taksitlendirilmesi olayı. Muhtemelen seçime az bi zaman kala çıkacak deniniyor ise de biz sgk.net olarak bunun seçim sonrasına bırakılacağı düşüncesindeyiz.

19 Mart 2014 Çarşamba 00:59

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Orhan 1 ay önce

benimde ssk ya 5070 gün üzerinden 3627 gün prim yatmışlığım var ..yaşımı dolduralı 5 yıl oldu prim açığımdan dolayı emekli olamıyorum.. kalan borcumu yatırmak için ziraat bankası bize bu kalan prim borcumuzu ödeyecek kadar kredi verecekmi acaba..

Misafir Avatar
6 ay önce

bağkur geriye dönük borç silme kerim ile birlikte ne zaman çıkacak

Misafir Avatar
metin aslan 6 ay önce

Dalga gecmeyin ya şu miletle takat bitiyo cidirtmayin adamlari gireve gidecek bu is haberniz ola

Misafir Avatar
kenan 7 ay önce

slm arkadaşlar benim borcumda gss ye 2.700 küsür arkadaşlar neden yararlanmadığımız sağlık sigortasını ödeyelimki mantıksız bir konu bu işyerinde çalıştığım halde sgk yatıyor ve devlet hastanesine gittim ve böyle şeyle karşılaştım bende sesimizi duyuralım hep bir ağızdan derim ben afedersiniz EŞEK OLMAYALIM SEMER VURDURMAYALIM KENDİMİZE BİMER.den filan veya türkiye gov tr den yazalım başbakanımıza bu konunun itirazını isteyelim herşeye vergi yetti artıkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkklütfen sesiz kalmayalım tek bilek tek yumruk olalım bu konuda derim ben ?????????????

Misafir Avatar
turgut aktaş 7 ay önce

kendileri borçlu cıkarıp sonra af cıktartmaya calışyolar nasıl b işdir bu

Misafir Avatar
aysel 7 ay önce

geriye dönük borçlanma çıksın lütfen

Misafir Avatar
serkan sar 8 ay önce

gss prim borçları silnip tekrardan düzenlenmesi gerekir

Misafir Avatar
fatoş 8 ay önce

güya seçimden önce çıkacaktı hala bekliyoruz

TC İLE SSK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA İŞLEMLERİNİ...
Türkiye vatandaşlarına ait herkese ayrı ayrı olarak verilen tc kimlik numaraları ile sizler saniyeler içinde...

Haberi Oku