Rolando Türkiye'de Oynamayı Çok İstiyor

Önceki sezonlarda da adı sürekli Fenerbahçe ile anılan Portekizli stoper Rolando Türkiye'de oynamayı çok istediğini belirtti.Poro'da birlikte çalıştığı Vitor Pereira ile yeniden çalışmanın heyecan verici olduğunu belirten Rolando her türlü mücadeleye hazır olduğunu belirtti.

Fenerbahçe, teknik direktörlük görevine Portekizli çalıştırıcı Vitor Pereira'yı getirdikten sonra, dikkatler de Portekiz pazarına çevrildi.
 
Ülkenin önde gelen iki büyük gazetesi Record ve A Bola, Porto'da teknik direktörle sorun yaşayan ve takım dışında kalan Rolando'nun, Pereira'nın gelişiyle birlikte Fenerbahçe'nin yeniden gündemine geldiğini yazdılar. BUGÜN'e konuşan Rolando da transferi konusunda Sarı-Lacivertli kulübe net mesajlar gönderdi.
 
“BÜYÜK VİZYONA SAHİP”
 
29 yaşındaki tecrübeli stoper, Pereira'nın Fenerbahçe'ye gitmesini, en az kendi transfer olmuş kadar sevinçle karşıladığını ifade ederek "Daha önce Porto'da birlikte çok iyi işler yaptık. Beni her zaman sevdi ve bana güven verdi. Ben de onun döneminde liderlik misyonunu kusursuz yapmaya çalıştım. Fenerbahçe'de, hiç şüphe, etmeyin başarılı olacaktır. Büyük bir vizyona sahiptir" dedi.
 
“YENİ BİR SAYFA...”
 
Cape Verde asıllı Portekizli, "Fenerbahçe'ye gelir misin" sorusuna "Açıkçası Türkiye'de oynamayı çok isterim. Pereira ile yeniden çalışmak heyecan verici olur. Ama bu sadece bana bağlı değil. Halen Porto ile sözleşmem var. Öncelikli olarak bunu çözmek gerekiyor. Bu yeni sayfa benim de yenilenmemi sağlar. Meireles ve Alves'in Fenerbahçe'de mutlu olduklarını düşünüyorum. Porto'da sorunlar yaşadım ama kiralık oynadığım Inter'de 40 maç oynadım. Her türlü mücadeleye hazırım" diye konuştu.      
 
FİYATI 4 MİLYON EURO
 
1.91 boyundaki Rolando, bir kaç gün önce Portekiz’de dünyaevine girdi. Şu an Cape Verde’de bulunan tecrübeli oyuncu ayın 20’sinde burada da bir düğün töreni organize edeceğini belirterek “Bakalım Türkiye’den bu mutluluğumu pekiştirecek güzel bir haber gelecek mi” dedi.  Bu arada Porto’yla 1 yıl daha sözleşmesi olan Rolando için Portekiz ekibi 4 milyon euro transfer ücreti istiyor.

BugünYorum Gönder

Etiketleri :