Neymar Arda Turan Hayranı Çıktı

 Barcelona'nın yıldız oyuncusu Brezilyalı Neymar 16-18 Ocak'ta Alanya'da yapılacak olan ''Internarional Royal Cup'' turnuvasının tanıtım toplantısı için İstanbul'a geldi.

Barcelona'da forma giyen oyuncu, organizasyon öncesinde açıklamalarda bulundu. Atletico Madrid'de oynayan milli futbolcu Arda Turan'la ilgili de konuşan Neymar'ın açıklamaları şu şekilde:

İstanbul 'daki basın toplantısında Barcelona hakkında soru almayan Neymar kendi sahibi olduğu Neymar Insituto takımı hakkında konuştu ve Türkiye'yi de kapsayan projeleri hakkında açıklamalar yaptı.

Sekerek yürüdü

Dünyaca ünlü yıldızın toplantı salonuna gelirken sekerek yürüdüğü görüldü. Dün oynanan Atletico Madrid maçında sakatlanan ve ayak bileğinin üstü kanadığı görülen Neymar tam iyileşmese de İstanbul'a gelerek basın toplantısı yaptı.

Neymar kendi adını taşıyan takımı hakkında "Bu takım benim ve ailem için bir rüya. Bunu gerçekleştirdiğimi için Allah'a şükürler olsun. Bu proje sadece futbol değil Brezilya'da ki fakir gençlere eğitim ve sağlık çalışmaları da kapsıyor" dedi.

Neymar kendisine sorulan; "Messi,Suarez ve kendisinin bulunduğu 3'lü bir takım ile Ronaldo, Bale ve James Rodriguez'in bulunduğu 3'lu bir takım karşılaşsa kim kazanır?" sorusuna Brezilyalı yıldız "Benim, Messi ve Suarez'in olduğu takım maçı kazanır" şeklinde konuştu.

Neymar bu akşam açıklanacak olan FIFA Altın Top Ödülü hakkında kendisine sorulan "Favorin kim?" sorusuna "Ödüle aday olan 3 futbolcuda çok başarılı bir sezon geçirdiler. Tabii ki benim gönlüm Messi'den yana ama dediğim gibi aday olan Ronaldo da, Neuer de çok başarılı iyi futbolcular" ifadelerini kullandı.

Neymar en büyük hedefi olarak da Brezilya milli Takımı ile Dünya Kupası ve Copa America Kupası kazanmak olduğunu söyledi.

Neymar bir soru üzerine; "Türkiye'de sevilmek, rakip olduğun bir maçta statta alkışlanmak tarif edilemez bir duygu" şeklinde konuştu.

'Arda'ya hayranım'

Neymar Arda Turan ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

"Arda Turan, kendi tarihini yazmaya başladı. Kendisine hayranım. Bu hayranlığımı dün yüzüne karşı da söyledim."

Türkiye Süper Ligi'nin 2 dev takımı Beşiktaş ve Galatasaray'ın da yer alacağı turnuvaya Arjantin'den River Plate ve Brezilyalı Neymar'ın sahibi olduğu Neymar Instituto takımları mücadele edecek. International Royal Cup 16-18 Ocak tarihleri arası Alanya'da Oba Stadı'nda oynanacak.

DHAYorum Gönder

Etiketleri :