Gökhan Gönül'ün olay penaltısı ortalığı karıştırdı! Sosyal Medya'da Gökhan Gönül'e özel destek var

Gökhan Gönül'ün olay penaltısı ortalığı karıştırdı! Sosyal Medya'da Gökhan Gönül'e özel destek var. Fenerbahçe'nin Gaziantepspor'u 1-0'lık skor ile geçtiği mücadelede takımı lehine penaltı kazanan Gökhan Gönül, Sosyal Medya'nın en çok konuşulan isimi haline geldi. Fenerbahçe taraftarları Gökhan Gönül için Twitter'da özel bir etiket açarak oyuncularına sahip çıktılar.

Mücadelede hakim bir oyun ortaya koyan ancak hücum bölgesinde rakip savunmayı aşamadığı için etkili olamayan Fenerbahçe, Gökhan Gönül'ün ceza alanında yerde kalmasıyla 82. dakikada kazanılan penaltı atışını, Emre Belözoğlu ile gole çevirerek galibiyete ulaştı.

Ancak penaltı tartışmalara neden oldu.


Karşılaşmanın ardından Gaziantepspor Teknik Direktörü Okan Buruk, saha içinde hakemlerin yanına kadar gitti. Gaziantepsporlu futbolcuların bazıları da hakemlerle bir süre konuştu.

Pozisyonun içindeki Şenol isyan etti

Gaziantepsporlu futbolcu Şenol Can, kolay verilen penaltı kararıyla Fenerbahçe'ye 1-0 yenildikleri söyledi.

Şenol, maçtan sonra yaptığı açıklamada, penaltının çok kolay gösterildiğini belirterek, "Zaten altıncı hakem 2-3 saniye sonra verdi. Aynı pozisyonda Fenerbahçe ceza alanında düşsek bize öyle penaltı verirler miydi? Fenerbahçe'nin böyle şeylere ihtiyacı yok" dedi.

Penaltı pozisyonunda Gökhan Gönül'e hafifçe dokunduğunu anlatan Şenol Can, "Ben müdahaleyi yaptım çok hafif dokundum, Gökhan da kendini 3 saniye sonra yere bıraktı. Elimle hafifçe değdim o zaten 3 saniye sonra kendini yere bıraktı. Çok kolay bir penaltı kararı çıktı. Sergilediğimiz mücadeleye, emeğe yazık oldu" diye konuştu.

Şenol, Fenerbahçe'den daha iyi oynadıklarını savunarak, "Maçta 1 veya 3 puan almamız lazımdı. Biz Anadolu takımıyız, belli ölçülerde mücadele ediyoruz. Hakemler büyük takımlara destek verdiği sürece, Türk futbolu bir yerlere gelemiyor" ifadelerini kullandı.

Gökhan Twitter'dan cevap verdi

Pozisyonda penaltıyı kazandıran Gökhan Gönül tepkiler üzerine Twitter'dan iki mesaj gönderdi. Gökhan Gönül'ün mesajları şöyle:

"Rakibe dokunmanın azını çoğunu tartışmak tamamda. Orta sahada bile rakibini çeken bir oyuncu sarı kartla cezalandırılırken."

"Ceza sahası içinde rakibini çekmenin azını çoğunu tartışmak komik. Bana küfredenler önce kendi karakterinize bakın sonra beni eleştirirsiniz"

Gökhan Gönül'e Twitter'dan sahip çıkan Fenerbahçe taraftarları
#GokhanGonuluYedirmeyiz etiketiyle oyuncuya destek veriyorlar. İşte destek mesajlarından bazıları; 

Aslı Tuna #FB @asltuna

Yanındayız GökhanGÖNÜL #GokhanGonuluYedirmeyiz

_ Zerdacal _ @zerdacal 

Kulübüne nasıl sahip cıkıyorsa bu taraftar o Kulübün evlatlarınada sahip cıkar #GokhanGonuluYedirmeyiz

Pelin Yılmaz @IpcinTak

#GokhanGonuluYedirmeyiz İnsan her zaman kahraman olamaz ama her zaman insan olabilir.

T.C. Umit Yilmaz @umityilmaz1

Bu taga gerek bile yok. Gokhan Gönüle yaklasmak için bile 25 milyonu gecmeleri gerek #gokhangonuluyedirmeyizYorum Gönder

Etiketleri :