Galatasaray'dan Gönderilecek Futbolcular Belli Oldu ! İşte O Futbolcular

Galatasaray Haberleri Son Dakika,Galatasaraydan Ayrılacak Futbolcular,Galatasaraydan gönderilecek futbolcular,Galatasaray Transfer Haberleri 2016...

Tarihi boyunca Avrupa'da yarışan ve kuruluş amacı bu olan Galatasaray'da alınan 1 yıl men cezasının ardından yaprak dökümü başladı. 2000 Yılında UEFA kupasını müzesine götürmeyi başaran Galatasaray'da gelecek sezon harcamaları 65 milyon Euro ile sınırlı tutulurken, bazı önemli futbolcular ile yolların ayrılmasına karar verildi. 

Bu doğrultuda ilk olarak sezon sonunda kontratı sona erecek olan 4 futbolcu ile yeniden sözleşme imzalanmazken, gözden çıkarılan 3 oyuncu ile de yollar ayrılacak. Mukaveleleri sona erecek olan Emre Çolak, Hamit Altıntop, kiralık Jason Denayer ve varlığı sürekli tartışılan Sabri Sarıoğlu'nun ayrılmasıyla toplam 17.6 milyon TL’lik maaşları kulüp kasasında kalacak. Yönetim ayrıca tepki çeken Umut Bulut ve Tarık Çamdal’ın yanı sıra bekleneni veremeyen Jose Rodriguez’i de gönderip toplam 12,6 milyon TL’lik yükten kurtulacak.

Yaralı Aslanda kiralık oyuncularda elden çıkarılacak

Bu sezon Genoa’da oynamasına karşın maaşının 3’te 2’si olan 4.5 milyon TL’yi halen G.Saray’ın ödediği Blerim Dzemaili’yle yollar ayrılacak.

Kayseri’de oynayan Furkan Özçal’ı da kadroda düşünmeyen yönetim, yıllık garanti ücreti olarak 1 milyon 650 milyon TL’nin kasada kalmasını sağlayacak.

Bruma, Alex Telles, Sercan Yıldırım, Jem Paul Karacan ve Salih Dursun’un kiralık sözleşmelerinde opsiyon maddeleri yer alıyor.

Bu 5 oyuncuyu satmak isteyen Sarı-Kırmızılılar, böylece yıllık 14.4 milyon TL maaş ödemekten kurtulacak.

Eğer bu isimler, kontratlarındaki opsiyon rakamları üzerinden satılırsa. yaklaşık 60 milyon TL’lik gelir sağlanacak.

 Yorum Gönder

Etiketleri :