Galatasaray'da Rota Clarance Seedorf'a Çevrildi

Galatasaray'da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun gönderilmesi ile birlikte Mustafa Denizli ismi geçiriliyordu ancak rota birden yabancı hocaya çevrildi. Son aday ise eski futbolcu Clarance Seedorf.

 Galatasaray'da Hamza Hamzaoğlu'nun görevine sürpriz şekilde son verilmesinin ardından teknik direktör konusunda arayışlar hız kazanırken resmen aday enflasyonu yaşanıyor. Cim-Bom'un masasında yerli olarak sadece Mustafa Denizli konuşulurken, yabancılardan Seedorf'un adı ön plana çıktı.

FAVRE'YLE İLK TEMAS OLUMSUZ

Milliyet'in haberine göre; Başkan Dursun Özbek, Genel Sekreter Fatih İşbecer ve Sportif Direktör Cenk Ergün üçlüsü tarafından yürütülen operasyonda Mustafa Denizli'den sonra, listenin ikinci sırasında yer alan İsviçreli futbol adamı Lucien Favre'yle ilgili ilk temasın olumsuz olduğu belirlendi. Buna rağmen Favre'nin İstanbul'a davet edildiği dile getirildi.

SEEDORF SICAK BAKIYOR

Galatasaray'ın alternatifleri arasında öne çıkan diğer çalıştırıcı ise Clarence Seedorf oldu. Hollandalı teknik adamın Milan'dan ayrılmasına karşın 2016'ya kadar mukavelesinin bulunduğu ancak Galatasaray'a gelebileceğini ilettiği öğrenildi. Seedorf ismi Mancini sonrası da gündeme gelmiş ancak Hollandalı hoca öneriyi kabul etmemişti. Ayrıca Ajax'ı çalıştıran Galatasaray'ın eski oyuncusu Frank de Boer da bir başka Hollandalı olarak sarı-kırmızılıların gündeminde bulunuyor.

RENARD ÖNERİLDİ

Galatasaray'a önerilen isimler arasında Lille'den ayrılan Herve Renard da yer alıyor. İtalyan menajer Ludovic Fattizzo, Başkan Dursun Özbek ve Cenk Ergün'le temasa geçerek, Galatasaray'da çalışmaya sıcak baktıklarını bildirdi.

MURAT YAKIN GELMEYE HAZIR

Türk asıllı İsviçreli teknik adam Murat Yakın da Galatasaray'a önerilen bir başka isim. Spartak Moskova'yı çalıştıran Yakın'ın Galatasaray'a gelmeye hazır olduğu bildirildi.

 Yorum Gönder

Etiketleri :