Galatasaray - Fenerbahçe Derbisinin Tarihi Belli Oldu

Galatasaray - Fenerbahçe Ertelenen Maçı Ne Zaman Oynanacak, Galatasaray - Fenerbahçe Derbisi Ne Zaman, Galatasaray - Fenerbahçe Maç Tarihi 2016...

Dünyanın sayılı derbileri arasında gösterilen Galatasaray - Fenerbahçe derbisi bilindiği üzere 20 mart Pazar akşamı oynanması gerekirken Önce maçın, seyircisiz oynanması yönünde karar alınmIş, ardından da 'bombalı araç' istihbaratı üzerine derbi iptal edilmişti. Maçın yeni tarihi ile ilgili olarak Aziz Yıldırım'la ilgili olarak bir çok spkülasyon yapılmıştı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören yaptığı açıklama ile bu spekülasyonları son noktayı koydu. Dev derbinin oynanacağı tarih belli oldu. 

Hatırlanacağı üzere Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında TT Arena'da oynanması gerken Galatasaray - Fenerbahçe maçı güvenlik gerekçesiyle iptal edilmişti. Bu sabah saatlerinde Riva Tesisleri'nde toplanan her iki kulüp temsilcileri ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) görevlileri tarih konusunda tartışmalar yaşadı. Sonunda 13 Nisan kararı alındı. Dev maç 13 Nisan'da TT Arena'da oynanacak.

Galatasaray Maç Takvimi
2 Nisan: Eskişehir - Galatasaray
9 Nisan: Galatasaray - Çaykur Rize
13 Nisan: Galatasaray - Fenerbahçe

Fenerbahçe Maç Takvimi
3 Nisan: Fenerbahçe - Osmanlıspor
10 Nisan: Konyaspor - Fenerbahçe
13 Nisan Galatasaray - Fenerbahçe

 

 Yorum Gönder

Etiketleri :