Fenerbahçe'den Flaş Karar! ''Olay Aydınlatana Kadar Futbol Oynamıyoruz''

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Saraçoğlu Stadında kanlı saldırı ile alakalı basın açıklaması yapıyor.Deniz Tolga Aytöre ''Bu olay aydınlatılana kadar futbol oynama niyetinde değiliz'' dedi.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda kanlı saldırıyla alakalı açıklamalarda bulunuyor. Aziz Yıldırım başkanlığında bugün toplanarak durum değerlendirmesi yapan sarı lacivertli yönetim, toplantıda alınan kararları ve bundan sonra izlenecek rotayı açıklıyor.

"CİNAYETE TEŞEBBÜS VAR"

Türkiye'yi derinden sarsan olayla alakalı bir konuşma yapan Mahmut Uslu, "Bu olaya sahip çıkıldığı için inanıyoruz ki failler en kısa zamanda bulunacak. Burada insanların canına kast var, cinayete teşebbüs var. Faillerin bir an önce bulunacağına inanıyoruz. Yalnız biz değil bizimle beraber olan medya mensupları da hayati tehlike atlattı. Bu planlanmış, yanlış bir hadise. Bir an önce aydınlığa kavuşmasını istiyoruz. Bu olaylardan ötürü bütün siyasi şahsiyetler bu olaya sahip çıktı. İnanıyoruz ki kısa süre içinde failler bulunacaktır." dedi.

"SOW, HOCASINDAN İZİN ALARAK GİTTİ"

Sow'un Fenerbahçe'den ayrılacağıyla ilgili basında çıkan haberlere de açıklık getiren Uslu, "Sow hocasından izin alarak gitti. Kaçtı, gibi şeyler söz konusu değil. Oyuncularımızın psikolojik durumları hiç iyi durumda değil." ifadelerini kullandı.

"TERÖR EYLEMİDİR"

Mahmut Uslu'dan sonra söz alan Deniz Tolga Aytöre, "Eylem Fenerbahçe-Trabzonspor odaklı değil, bir terör eylemidir. Biz sadece kendi taraftarımızından değil her takım taraftarlarının can güvenliğinden sorumluyuz. Bizim bu eylemde bir camiayı, bir bölgeyi sorumlu tutmamız söz konusu değildir. Bizim erteleme talebimizin, sakatların iyileşmesine yönelik olduğu söylendi. Böyle sığ düşünceler içinde olmayın. Bizim için şampiyonluğun önemi yok. Önemli olan can güvenliğinin sağlanması." dedi.

"BU OLAY AYDINLANANA KADAR FUTBOL OYNAMA NİYETİNDE DEĞİLİZ"

"Yaşanan olay bizim açımızdan unutulmayacak bir şey." diyen Aytöre, "Bu olay aydınlanana kadar futbol oynama niyetinde değiliz. Fenerbahçe, toplumsal zıtlaşmanın ve kutuplaşmanın hiçbir yerinde olmayacaktır. Bu Türkiye'nin sorunudur. Cana kasttır. Bir terör eylemidir. Eğer siz, yenildiğiniz bir milli takım müsabakasından bile, bütün kulüpler birleşip Aziz Yıldrıım'ı şikayet ederseniz. Fenerbahçe'ye karşı yürütülen futbol faşizmini bırakmak lazım. Biz burada verilecek her türlü karara saygılıyız. Talebimiz, bu kararın bir an önce verilmesidir. Bizim için liglerin ertelenmesi, müsabakaların ötelenmesi ya da bu tür geçici eylemlerin bir anlamı yok. Toplumsal değerlerimizin karşısına makro-ekonomik değerleri koyarsak terör eylemleri sonucunda mağdur olmak kaçınılmazdır." diye konuştu.Yorum Gönder

Etiketleri :