Fenerbahçe Sivasspor Maçında Aziz Yıldırım'ın Etkisi

Şampiyonluk kovalayan Fenerbahçe'nin Sivasspor maçında ilk yarıyı 2-1 mağlup kapatmasıyla soyunma odasına inen Başkan Aziz Yıldırım futbolculara ultimaton verdi.

Fenerbahçe, Balıkesir'den sonra Sivas'ı da güç bela yenerek şampiyonluk mücadelesini sürdürdü. Ancak deplasmanda alınan bu kritik galibiyet sonrası sarı-lacivertlilerin soyunma odasında adeta buz gibi bir hava vardı. Zira Aziz Yıldırım'ın devre arasındaki sert sözleri hâlâ duvarlarda yankılanıyordu. Evet, Sivas galibiyetinde 'Azizsilin 'etkisi büyüktü. Takım ilk yarıyı 2-1 mağlup kapatınca soluğu soyunma odasında alan Başkan Aziz Yıldırım, futbolcuları fena haşladı. Başta hatalı goller serisini sürdüren Volkan'ı hedef alan Yıldırım, "Şampiyon olamazsak kimsenin gözünün yaşına bakmam" restiyle odayı terk ederken, bu konuşmanın etkisi anında sahaya yansıdı ve sarı-lacivertliler 3 puanı aldı.

Ölüm sessizliği

Ancak maç sonunda kimsenin ağzını bıçak açmıyordu! Teknik Direktör İsmail Kartal, soyunma odasına girip soğuk ve imalı bir tavırla, "Tebrikler kazandınız!" demekle yetinirken, futbolcular birbirleriyle dahi konuşmadı. Balıkesir maçı sonrası Volkan'ı teselli edenler yoktu Sivas'ta, galibiyet golünü atan Sow'u kutlayan da olmadı. Bir yanda mahcubiyet, diğer yanda korkuyla ayrıldı sarı-lacivertliler stattan. Dönüş yolunda da kimseden çıt çıkmadı. Herkes kendi öz eleştirisini yaptı. Dün yapılan idman öncesi ise İsmail Hoca kısa bir konuşma gerçekleştirdi. "Herkes hatasını ve yapması gerekeni biliyor" diyen Kartal, "Bir daha böyle bir şey yaşamak istemiyorum" sözleriyle noktayı koydu. 

TürkiyeYorum Gönder

Etiketleri :