Diego Ribas'tan Örnek Davranış! Para Yerine Fenerbahçe'yi Seçti

 Katar’ın Al Saad Kulübü’nden senelik beş milyon euroluk öneri alan Brezilyalı futbolcu, gitmek yerine mücadeleyi seçti. Sambacı, “Takım ve başkan çok fazla takviye oldu. En azından sezon bitimine kadar denemek arzu ediyorum ” diye belirtti ve kalacağını ifade etti .

F.Bahçe ’nin Brezilyalısı Diego Ribas, devre arasında gelen önerileri takımı ve Başkan Aziz Yıldırım’ı düşünerek itiraf etmedi, sarı-lacivertli kulübe borcunu ödemek niyetinde olduğunu dile getirdi. Özellikle Katar’ın Al Saad Kulübü’nden gelen öneri , şu an aldığı senelik ücretin çok fazla üzerinde olmasına karşın , futbolcu bunu geri çevirdi. Al Saad futbolcuya senelik beş milyon Euro dahi ödemeye hazırdı.

Bunun beraberinde ülkesinden en ciddi talip de Sao Paulo’ydu. İki kulüp de ilk etapta Diego’yu satın alma opsiyonu ile kiralamayı düşündü. Şayet önce Diego, peşinden Başkan Aziz Yıldırım bu önerileri itiraf etmedi. Diego’nun bu önerilere “Hayır” demesinin nedeni , ilk yarıda kendisine gösterilen ilgi ve destekti. Yakın dostlarıyla , gelen tekliflerle alakalı düşüncelerini paylaşan Sambacı, “Takım ve Başkan Aziz Yıldırım bana çok fazla takviye oldu.

Uyum sağlamam ve beni kazanmak için çok fazla uğraştılar. Benden çok büyük beklentileri var. En azından sezon bitimine kadar denemek arzu ediyorum . Şayet istenen düzeye gelemezsem o vakit gitmeyi düşünürüm” dediği açıklandı . İlk yarıda çok forma şansı bulamadığı için morali bir hayli sağlam olmayan olan Diego, kendini toplamaya start verdi .

Gerek teknik direktör İsmail Kartal, gerekse de takım arkadaşları ve yönetimin desteği, futbolcunun moral bulmasını sağladı. Kampın en iyileri arasında gösterilen Diego, Emre ve Mehmet Topal’ın yokluğunda bu hafta oynanacak olan Kasımpaşa maçının kilit ismi haline geldi.

SkorerYorum Gönder

Etiketleri :