Cüneyt Çakır Arsenal B.Münih Maçını Aslanlar gibi Yönetti

Devler Ligi'ne kabus gibi başlangıç yapan Arsenal son yılların formda ekiplerinden Bayern Münih'i konuk etti. Cüneyt Çakır'ın yönettiği maçta Arsenal'in gollerini 77.dakikada Giroud ve 90.dakikada Mesut Özil'in golleri ile 2-0 yenerek ilk galibiyetini aldı.

Maçta Geceye damgasını vuran olay, Mesut'un golünde hakem Cüneyt Çakır'ın, çizgi hakemi Barış Şimşek'in uyarısıyla topun çizgiyi geçtiği kararına varması oldu. Çakır-Şimşek ikilisi bu kararlarıyla büyük övgü aldı.

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 2-1'lik Dinamo Zagreb ve 3-2'lik Olympiakos yenilgileriyle başlayan Arsenal, öfkesini Bayern Münih'ten çıkardı.

İngiliz ekibi, son dönemde 'yenilmez armada' haline gelen ve kupanın favorileri arasında yer alan Alman rakibini 2-0 yenerek gruptaki ilk puanlarını aldı ve iddiasını kanıtladı.

Cüneyt Çakır'ın yönettiği Emirates Stadı'ndaki maçta topla oynama oranında yüzde 68'e 32 gibi müthiş bir üstünlük kuran Bayern, Costa, Lewandowski ve Müller ile girdiği gol fırsatlarını kullanamadı.

KALECİ NEUER BÜYÜK BİR HATA YAPTI

Buna karşın, özellikle ilk yarıda Walcott ile önemli gol pozisyonları bulan Arsenal, galibiyet gollerini 77'de Giroud ve 90 artı 4 Mesut Özil ile buldu. Halen dünyanın en iyi kalecisi olarak kabul edilen ve Altın Top'a aday gösterilen Manuel Neuer, ilk golde yaptığı inanılmaz hatayla maçın kaderini belirleyen isimler arasında yer aldı.

ÇAKIR-ŞİMŞEK İKİLİSİNDEN DOĞRU KARAR

Geceye damgasını vuran olay, Mesut'un golünde hakem Cüneyt Çakır'ın, çizgi hakemi Barış Şimşek'in uyarısıyla topun çizgiyi geçtiği kararına varması oldu. Çakır-Şimşek ikilisi bu kararlarıyla büyük övgü aldı.Yorum Gönder

Etiketleri :