Cumhurbaşkanı Erdoğan Kaptanların Buluşmasında Kimi Tebrik Etti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan takım kaptanlarını uyardığı toplantıda TFF Başkanı Yıldırım Demirören'i tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Süper Lig'deki takımların kaptanlarını kabul ederek,Trabzon'da Fenerbahçe'nin yaşadığı saldırılar hakkında konuştu.

KİMLER KATILDI

Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü'nde gerçekleştirilen toplantıya Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, TFF Başkanvekili Servet Yardımcı, Kulüpler Birliği Vakfı ve Başakşehirspor Başkanı Göksel Gümüşdağ, Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Yardımcısı ve Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan, Kulüpler Birliği Vakfı Denetleme Kurulu Başkanı Mesut Altan ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de katıldı.

ERDOĞAN, DEMİRÖREN'İ TEBRİK ETTİ

Trabzon'daki olayların faillerinin yakalanacağını belirten Recep Tayyip Erdoğan, şiddetin önüne geçilebilmesi için herkesin özeleştiri yapması gerektiğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, erteleme konusunda da Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'i tebrik etti.

Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Emre Belözoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Süper Lig'deki takımların kaptanlarıyla buluşmasının ardından açıklama yaptı.

"BİRİNCİ DAKİKADAN İTİBAREN YANIMIZDA OLDU"

Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Spor Toto Süper Lig takımlarının kaptanları ile yaptığı görüşmenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Emre Belözoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Geçen hafta yaşamış olduğumuz kötü olaydan ötürü birinci dakikadan itibaren bizim yanımızda oldu. Beni, İsmail hocamı ve Sayın Başkanımızı aradılar. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum." dedi.

"CUMHURBAŞKANIMIZ TELKİNDE BULUNDU"

"Burada beraberce bizi ağırladı. Bu süreçte yaşanan olaylar görüşüldü." diyen Emre, "Fenerbahçe futbol takımının yaşamış olduğu olaylar ile alakalı herkes görüşünü beyan etti. Oyuncu grubu olarak saha içinde arkadaş olduğumuzu, kendi takımlarımızın formaları adına mücadele ettiğimizi, maç bittiğinde arkadaşlığımızın, dostluğumuzun baki kaldığı yönünde görüşmeler yaptık. Bütün taraftarların da bunu bilmesini istediğimizi ifade ettik. Bununla alakalı Sayın Cumhurbaşkanımızın bu ifadelerimizi destekleyici konuşmaları oldu. Genel anlamda Türk futbolunun içinde bulunduğu durum ve son yaşanan olaylar konuşuldu. Gerekli açıklamaları Sayın Cumhurbaşkanımızın danışmanları yapar. O da bu anlamda biz oyuncu grubunun sahanın içinde hal, hareketlerimize, tavırlarımıza dikkat etmemiz gerektiği yönünde telkinde bulundu." ifadelerini kullandı.

"BAŞKA AKTÖRLER DE VAR"

Emre, "Bu gelinen sürecin başka aktörleri de var. Kendisi sporcuya, spora her zaman destek veren birisi. Bize söylediklerinin önemi vardı. Bütün oyuncular da bunun bilincinde diye konuştu.

İKİNCİ ZİRVE YAKINDA

Belözoğlu, "Zirvenin devamı gelecek mi" şeklindeki soruya ise, "Sayın Cumhurbaşkanımız'ın da öyle bir talebi oldu. Federasyon başkanımız ve Kulüpler Birliği Başkanımız bunu değerlendireceklerdir. Bunların olması gerektiğini düşünüyorum. Futbolcular da bu ailenin en önemli bireyleri. Bu toplantıların olması, toplumun, bizlerin arkadaş olduğunu, sahanın dışında kardeş gibi olduğumuzu görmesi de futbolun içindeki bu sıkıntıları, tribünlerde olan bu olayları da önleyecektir. İnşallah bu toplantılar devam eder" yanıtını verdi.

"TAKIMIN MORALİ İYİ"

Takımın moralinin iyi olduğunu da belirten milli futbolcu, "Lige verilen ara bizim adımıza moral, motivasyon anlamında iyi oldu. Kulübümüzün, yöneticilerimizin vereceği bir karar vardır mutlaka ve bunu açıklayacaklardır. Biz de oyuncular olarak onların vereceği karara saygı duyacağız. İnanıyorum bundan sonra Fenerbahçe ve Türk futbolu adına güzel bir dönem olur. Bizim adımıza ne kadar sıkıntılı bir süreç olsa da her şeyin güzel olması adına iyi bir başlangıç olur diye ümit ediyorum" ifadesini kullandı.

HaberlerYorum Gönder

Etiketleri :