Çilekçi Başkan Bomba Bir İsimle Geri Dönüyor

Galatasaray Son Dakika Haberleri, Galatasarayda Teknik Direktör Kim Olacak, Ünal Aysal Galatasaraya Dönecek mi, Mircea Lucescu Galatasaraya Gelecek mi ?..

İki sezon önce yaptığı flaş ve pahalı transferleri ile adı çilekçi başkana çıkan ve ancak son dönemde Galatasaray'da yaşanan mali krizin sebebi olarak gösterilen Ünal Aysal geçtiğimiz Aralık ayında yaptığı açıklamalar ile geri dönüş sinyalleri vermişti. 19 Mart 2016 da gerçekleşecek Galatasaray Mali Genel Kurulunda mevcut başkan Dursun Özbek yönetime gösterilecek olası tepkiler sonrasında seçim kararı almayı planlarken, buradan çıkacak kararı sabırsızlıkla bekleyen Ünal Aysal'ın Nisan'da olacak muhtemel seçim için çalışmalarına başladığı ortaya çıktı.   

Geçtiğimiz dönemlerde de nakit para vaadiyle seçimlere giren Aysal'ın bu defa 200 milyon lira nakit parayla gelip sarı-kırmızılı takımın acil ödenmesi gereken borçlarını kapatmayı planladığı bildirildi. Kendisini genç bir delikanlı gibi hissettiğini söyleyerek seçime hazırlanan Aysal'ın takımın başına getireceği teknik direktörü bile belirlediği öğrenildi. Aysal'ın teknik direktör olarak düşündüğü isim: Mircea Lucescu. Hatta Lucescu'nun Aysal için görüşme yapan Türk iş adamına ''Aysal başkan olursa, Galatasaray'a geleceğim'' sözünü verdi.

Öte yandan Ünal Aysal sarı kırmızılı kulübün başkanlığı için yeniden aday olacağı iddialarını Radyospor'dan Özgür Sancar'a yanıtladı. Aysal, ''Bu konuda hiç kimseye, hiç bir beyanatım olmadı. Genel kurul tarafından seçilmi, mevcut bir yönetim varken bu konuları konuşmanın Galatasaray etiklerine uymadığını ve de faydalı olmayacağına inandığımı size söyleyebilirim'' dedi.

 Yorum Gönder

Etiketleri :