Burası Trabzor Buradan Çıkış Yok!

Dün oynana Trabzonspor Gaziantep maçı 2-2 biterken karşılaşmanın hakemi Çağatay Şahin ve yardımcıları maçtan 4 saat sonra stattan çıkabildi.

Maçın son dakikasında penaltıları verilmediğini iddia eden  bordo-mavili taraftarlar, Hüseyin Avni Aker Stadı'nın protokol tribünü önünde  toplanarak karşılaşmanın hakemi Çağatay Şahan'a tezahüratlarla tepki gösterdi.  Yönetim kurulu üyeleri de hakemlerin bulunduğu odanın önünde bekleyerek eylem  yaptı. 
 
Uzun süren bekleyişin ardından yoğun güvenlik önlemleri altında  hakemler, polis midibüsüne bindirilerek stattan çıkartıldı. Bu sırada  taraftarlar, hakemlere sözlü tepki gösterdiler. 
 
Kulüp basın sözcüsü Yakup Aslan, yaptığı açıklamada,  "Bizim hakkımızı gasbedenleri belli süre burada tutarak Türkiye çapında tepkimizi  dile getirmiş olduk. Trabzonspor'un hakkını yemeye, Trabzonspor'u yerle bir  etmeye çalışan, taraftarının hakkını mutluluğunu umutlarını elinden çalan kişiler  kim olursa olsun demokratik ölçüler çerçevesinde her türlü mücadele ve savaş  devam edecektir" dedi. 
 
Aslan, karşılaşmanın son anlarında Trabzonspor'un penaltı  beklentisiyle itiraz ettiği pozisyonun ardından kural hatası yapılıp  yapılmadığıyla ilgili ise "Bütün hakem hocaları yorumcular kural hatası olduğunu söylüyor. Biz de itirazımızı yapacağız, inşallah maç tekrarlanacak" diye konuştu. 

MilliyetYorum Gönder

Etiketleri :