Bülent Korkmaz'dan Vazgeçildi, Yeni Teknik Direktör Resmen Açıklandı !

Galatasarayın Teknik Direktörü Kim Olacak, İşte Galatsarayın Yeni Teknik Direktörü, Galatasaray Yeni Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink Kimdir ?..

Hafta başında efsane futbolcusu Bülent Korkmaz ile görüşen ve anlaşmaya çok yakın olan Galatasaray'da flaş bir gelişme yaşandı. 9 maçlık sözleşme teklifine "'15 aylık mukavele yaparsak gelirim" cevabını verince bu teklifi kabul etmeyen sarı Kırmızılı yönetim süpriz bir ismi takımın başına getirdi.  

Galatasaray Yönetim Kurulu, geçtiğimiz ay altyapının başına getirilen Jan Olde Riekerink'i teknik direktörlüğe getirme kararı aldı. Galatasaray Kulübü de teknik direktörlüğe Rikerink'in getirildiğini resmen duyurdu. Galatasary Kulübü resmi sitesinde yapılan açıklamada "Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu toplantısında alınan karara göre, Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı 2015-2016 sezonunun sonuna kadar, kulübümüzde görev yapan Teknik Direktör Jan Olde Riekerink ile sahaya çıkacaktır." denildi.

JAN OLDE RIEKERINK KİMDİR?
- 22 Şubat 1963'te Hollanda'da dünyaya geldi.
- 1986-93 yılları arasında profesyonel futbol oynadı. Sparta Rotterdam, Dordrecht ve Telstar kulüplerinde forma giydi.
- 1995'te Ajax altyapısında antrenörlüğe başladı. 2002-03 sezonunda Belçika Ligi'nde Gent'i, 2004-05'te Hollanda'da Emmen'i çalıştırdı. Daha sonra 1'er yıl Porto ve Metalurh Donetsk takımlarında yardımcı antrenörlük yaptı. 2007-11 yılları arasında Ajax Futbol Akademisi'ni yönetti. 
- 2011-15 yılları arasında Çin'de U16 ve U20 milli takımlarının teknik direktörlüğünü yaptı.
- Geçtiğimiz şubat ayında Galatasaray Kulübü ile altyapı için sözleşme imzaladı. 
- Altyapı konusunda uzman olan Riekerink, Hollanda futboluna Sneijder, De Jong, Stekelenburg, Van der Wiel, Van Der Vaart gibi yıldızları kazandırdı.

 Yorum Gönder

Etiketleri :