Böyle Taraftarlık Olmaz Olsun! Sırp Taraftar Kalbinden Bıçaklanarak Öldürüldü

 Dün 19:30'da meydana gelen olayda Abdi İpekçi Salonu 1 Nolu kapı önünde G.saray Liv Hospital ile Sırbistan temsilcisi Kızılyıldız arasında oynanacak Turkish Airlines Euroleague basketbol karşılaşması öncesinde, henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan kavgada 25 yaşındaki Marko İvkoviç isimli Sırp taraftar kalbine aldığı bıçak darbesi neticesi ağır yara aldı .

Olay yerine çağırılan ambulansla Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi' ne götürülen Marko İvkoviç, burada gercekleşen tüm müdahaleye karşın saat 23.40'ta kurtarılamayarak hayatını yitirdi. Sırp taraftarın cansız bedeni hastaneden alınarak cenaze aracı ile Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

"ÇOK YÖNLÜ SORUŞTURMA DEVAM ETMEKTEDİR"

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Marko İvkoviç'in yaşamını kaybettiği olayla alakalı yazılı bir açıklayıcı bilgi verdi .

Açıklamada şu şekilde söylendi :


"21.11.2014 günü G.saray ve Kızılyıldız takımları arasında oynanan Turkish Airlines Euroleague basketbol müsabakası öncesinde maça giriş biletleri bulunmayan Kızılyıldız taraftarları ile G.saray taraftarları arasında uzaktan taş ve şişe atmak yoluyla hadiseler çıkmıştır. Arada mevcut bulunan güvenlik güçleri sayesinde birbirlerine yaklaşamayan taraftarlardan Kızılyıldız taraftarları güvenlik güçleri tarafından salon civarından uzaklaştırılırken kendi grubu içinde mevcut bulunan bir Kızılyıldız taraftarının bıçakla yaralandığı ve hastanede gercekleşen tüm müdahalelere karşın kurtarılamadığı anlaşılmıştır. Bahse konu olay ile alakalı görevlilerimiz tarafından çok fazla yönlü tahkikat devam etmektedir. Kamuoyunun bilgisine duyurulur."Yorum Gönder

Etiketleri :