Başkan Dursun Özbek'ten CAS Açıklaması

Galatsaray UEFA'dan Men Cezası Son Dakika,Galatasaray Avrupadan Men Cezası Cas Haberleri, Dursun Özbek CAS Açıklaması, CAS nedir, Galatasaray Haberleri Son Dakika...

Galatasaray, UEFA'dan aldığı 1 yıl Avrupa kupalarından men cezasının ardından Uluslararası Tahkim Mahkemesi CAS'a başvurma kararı aldı. Sarı-Kırmızılı kulübün divan kurulu toplantısında konuşan Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, UEFA'dan aldıkları cezayı CAS'a götüreceklerini açıkladı.

"Zararı Düşüreceğimizi Belirttik"

Başkan Dursun Özbek, "UEFA ile Galatasaray, Mayıs 2014'te bir anlaşma yapmış. Toplam zarar 164 milyon euro. Bu anlaşma 16 Mayıs 2014'te yapılmış. UEFA tedbirler alınmasını istemiş. Ekima ayında UEFA, kulübe geldi. İnceleme yapıp gittiler. Bizi açıklama yapmak için Cenevre'ye çağırdılar. Kendilerine bu zararların gerekçelerini anlattık. Onlar bir rapor hazırladı ve bu raporu UEFA içerisinde yargılayacak kuruma sevk etti. Bu bir açık duruşma şeklinde oldu. Biz hazırlıklarımızı yaptık, uluslararası düzeyde deneyimli avukatla savunmayı hazırladık. Galatasaray'ın yeni yönetiminin yaptıklarını ve amacı anlattık. Amacı anlatırken bir şeye dikkat çektik. 13-14 sezonunda zarar 70 milyon euro. 15'te 55 milyon euro. 15-16 sezonunda 26 milyon euro olmuş. Kasım ayı ile zararın düştüğünü gösterdik. Zararı 4-4,5 milyon euro seviyelerine çekeceğimizi belirttik." dedi.

"İşin Peşini Bırakmayacağız"

"Galatasaray Başkanı, "İşin peşini bırakmayacağız, Konuyu CAS'a taşıyacağız. Orada da farklı bir savunma yapacağız. Çok hırslıyız. Galatasaray, iyi yönetildiği zaman kar edecek bir kurumdur. Bunu ispatladık. Tek Bilek Tek Yürek kampanyası başlattık. Hemen sataşmaya başladılar. Bilekliğin kulübe maliyeti 80 kuruş, satış fiyatı 10 TL. Buradan bile eleştiriler yapılıyor. Maksat ne ? Basında 4 TL'ye mal ettiğimiz yazıldı. Bunu niye yapıyorsunuz? Gelin sorun, size söyleyelim. Bileklik bir sembol. Galatasaray'lıların birlik ve beraberliğinin sembolüdür. Camia bir araya gelemezse Galatasaray bu durumdan çıkamaz. Biz 1 milyon satış hedefi koymuştuk, şu an o rakamı geçtik. Değerli Galatasaraylılar bu bileklikleri alın ve takın." ifadelerini kullandı.

CAS Nedir, Ne İş Yapar ? 

CAS açılımı Uluslararası Tahkim Mahkemesidir. Uluslararası İngilizce adıyla COURT OF ARBITRATION FOR SPORT = C.A.S. olarak geçer. Yorum Gönder

Etiketleri :