Aziz Yıldırım'dan Moussa Sow'a Telefon ile Destek

 İstanbul Başakşehir maçında kaçırdığı goller sonrası “Taraftarımız bana hep destek oluyor, bu beni çok mutlu ediyor. İnanılmaz bir destek veriyorlar. Buna bazen inanamıyorum, şaşırıyorum” diyerek yaşadığı mahcubiyeti dile getiren Moussa Sow’a, Başkan Aziz Yıldırım’dan tam destek geldi. Teknik direktör İsmail Kartal ve takım arkadaşları Başakşehir maçı sonrası Sow’u Afrika Kupası’na uğurlarken, İdari Menajer Hasan Çetinkaya’nın telefonu çaldı. Arayan Başkan Aziz Yıldırım’dı.

İKİNCİ YARI HER ŞEY DÜZELİR

Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre; “Sow yanında mı?” diye sordu, Çetinkaya “Evet yanımda Başkan” dedi. Yıldırım, “Söyle ona kafasını takmasın biz ondan memnunuz. Bir gün gol de atar. Huzurlu gitsin. Huzurlu gelsin” dedi ve Sow’a Fransızca tercüme yapan Hasan Çetinkaya vasıtasıyla şu mesajı iletti: ”Olabilir, gol kaçırabilirsin. Sen iyi niyetlisin. Futbolda olur bunlar. Sakın kafana takma. İkinci yarı atarsın, kendini toparlarsın. Huzurlu git. Mutlu ol. Biz senden memnunuz.” Yıldırım’ın bu sözleri Sow’u daha duygulandırdı.

SEZON BAŞINDA SATMADI

Başkan Yıldırım, transfer döneminde de Sow’u çok cazip tekliflere rağmen satmamış, yüksek bonservis bedellerini reddederek Senegalli futbolcuya verdiği değeri göstermişti. Başkan Yıldırım’ın telefonu sonrası yeniden yüzü gülmeye başlayan Senegalli yıldızı Afrika Kupası’na uğurlarken, takım arkadaşları da ayrıca moral verdi. Takımın ağabeyleri, “Çok iyi oynuyorsun. Önemli olan bu. Pozisyona girdiğin sürece sorun yok. Sen iyi golcüsün. Bu golleri atarsın” dedi. Radikal


Yorum Gönder

Etiketleri :