Aziz Yıldırım Yeniden Aday Olacak mı? Kararını Verdi

Fenerbahçe 2000 Derneği'nin 15.kuruluş yıldönümü Kalamış'taki Todori Tesislerinde kutlanırken herkesin merak ettiği Aziz Yıldırım tekrar aday olacak mı? sorusu netlik kazandı.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım başkanlık seçimlerinde yeniden aday olacağını açıkladı.

Kurucu başkan Şevket Yılmaz'ın ev sahipliğinde düzenlenen organizasyona Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım da katıldı. Galatasaray'ın şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından hayli üzgün olduğu gözlenen Başkan Yıldırım, "Şu anda ne olmak isterdiniz?" şeklindeki bir soruya, "Çok acı çektim... Bu gece bu kürsüde başkan olarak değil, aranızda bir üye olmayı tercih ederdim" yanıtını verdi. 

3 TEMMUZ SÜRECİ GERÇEĞİ VAR

Aziz Yıldırım, kızlarının tahsilini Amerika'da yaptığını, onların mezuniyetlerine dahi gidemediğini vurgulayarak, "Bir gün 'Baba Fenerbahçe'yi bizden daha mı çok seviyorsun' diye sordular. Bir şey söyleyemedim... Sonra kalkıp, 3 Temmuz sürecini ortaya attılar. Bize yapmadıklarını bırakmadılar. O zaman, 'Ne şikesi memleket elden gidiyor' dedik, umursamadılar. Bugün birileri 'Aldandık' diyor. Biz gerçeği görmüştük. Ne Fenerbahçe ne de ben bu damgayla dolaşamam. Temmuz ayının başında mahkeme bir karar verecek. Bu süreçte ne olacağını hep birlikte göreceğiz. Fenerbahçe; Laik bir kurum olarak Atatürk'ün izinde yürümeye devam edecektir. Buna kimse mani olamaz. Yarın kapsamlı bir basın toplantısı yapacağım. Ama şunun bilinmesini isterim ki; Fenerbahçe Cumhuriyeti ilelebet yürümeye devam edecektir" ifadelerini kullandı.

"YENİDEN ADAY OLACAĞIM"

Aziz Yıldırım'ın ardından kürsüye gelen Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük ise 1998'de Aziz Yıldırım'a 1 oyla kaybettiği seçimi hatırlatarak, "Fenerbahçe'nin bugünlere gelmesinde bu anlamda emeğim var. Bundan büyük mutluluk duyuyorum" şeklinde konuştu. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, başkanlığa yeniden aday olacağını açıkladı.

FotomaçYorum Gönder

Etiketleri :