Anlamlı Ziyaret : GS'li futbolcular Somaya gidiyorlarGALATASARAY SPOR KULÜBÜNDEN YAPILAN ANLAMLI AÇIKLAMA:
Yaklaşık on sene boyunca, Ali Sami Yen Stadı’nın kapalı tribününde sürekli asılı kalan; “SOMA KÖMÜR DİYARI, ŞANLI Galatasaray ’IMIZA BAŞARILAR DİLER” pankartını hatırlayan Galatasaraylılar gözyaşlarını tutamadılar.

Sedyeye çıkarılırken, “çizmelerini çıkarmak” isteyen işçi kardeşimize, gün içerisinde bütün duyarlı yurttaşlarımızın seslendiği gibi biz de;  “Merak etme işçi kardeşim, alın terin kadar temizdir yaralı yüreğin!” dedik. Ve dedik ki; “Hepimizin onlara ödenecek bir vicdan ödemesi var.” Soma’daki acılı aileler, G.saray camiasının dost elini bundan böyle her vakit yanlarında hissedeceklerdir. İlk adım olarak, G.saray Spor Kulübü, önümüzdeki zamanda yapacağı özel karşılaşmanın gelirini, kaza kurbanlarının yakınlarına bağışlama kararı almıştır. Dayanışmamız bundan akabinde da çeşitli yollarla devam edecektir. Öte yandan, G.saray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal’la yönetim kurulu üyeleri, özel bir uçakla bölgeye gidip , Soma’daki acılı ailelere taziye ziyaretinde bulunacaktır. Bu vesileyle bir defa daha hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, hayranlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.

GALATASARAYLI FUTBOLCULAR PARA TOPLAYACAK
Galatasaraylı futbolcularda Soma'da ölen ve yaralanan aileler için harekete geçti. Sarı kırmızılı oyuncular, Soma'da vefat eden ve yaralanan aileler için yardım kampanyası başlattı. Takım içinde toplanacak olan maddi yardım ve bağışlar Amele ailelerine verilecek Aynı dönemde Florya'da forma, giyecek gibi ürünlerde işçi ailelerine gönderilecek.Yorum Gönder

Etiketleri :