15 Kasım 2012 Perşembe 14:53


Eşimden SSK'dan dul aylığı alıyorum. Babamdan Emekli Sandığı yetim aylığı alabilir miyim?


Eşimden SSK'dan dul aylığı alıyorum. Babamdan Emekli Sandığı yetim aylığı alabilir miyim?

Eşimden SSK'dan dul aylığı alıyorum. Babamdan Emekli Sandığı yetim aylığı alabilir miyim?

Merhabalar ben eşimden ssk sgk dan yani dul aylığı almaktayım. Babamdan da emekli sandığı yetim aylığını aynı zamanda almam mümkün mü teşekkürler.

SSK 'dan dul aylığı alanlar , Emekli Sandığından yetim aylığı alabilirler. 
NOT: Hizmet süresi 5 ile 10 yıl arası olanların yetimleri; aylık gelirlerinin 
olmaması halinde, Emekli Sandığından yetim aylığı alabilirler. 
YASAL DAYANAK : 5434 sayılı Kanunun 66,67 ve 68. maddeleri

YORUM YAZ

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

      Yorumlar
      Toplam 1 yorum mevcut

    • misafir 2 yıl önce yorumlandı

      allah gözünüzü doyursun.






    nezaman-emekli-olurum emekliyas