Cüneyt Yunus 04/08/1976 tarihinde doğdum, 8000 günüm var ne zaman emekli olurum?

Merhabalar ben cüneyt yunus, sizlere bir sorum olacak bu soru gönder bölümünden sorumu size iletmek istiyorum, yanıtlarsanız çok sevinirim.
Belirttiğim üzere ismim cüneyt yunus, erkeğim ve 04/08/1976 tarihinde doğdum. Sigorta Başlangıç tarihim ise 01/01/1989 dir.
Bugüne kadar ki toplam ödediğim Sigorta prim sayısı ise 8000 dir. Herhangi bir bağkur ödemesi yapmadım.
Ne zaman ve hangi tarihte emekli olabileceğimi tarafıma bildirimisiniz?
Askerlik borçlanmam ise 600 gündür.
Bunun yanında sorum ise : sadece yaş bekleme zamanım ne zaman

Selamlar Cüneyt Yunus, Öncelikle bize göndermiş olduğunuz sorunuza baktığımızda askerlik borçlanmasını yapmış olduğunuz görünüyor. Şunu sormak istiyoruz size, acaba askerden önce yani askere gitmeden önce sizin sigortanız var mıydı ?

Eğer yok ise askerlik borçlanmasını yaparak siz sigorta başlangıcınız olan 01.01.1989 tarihini geriye atabilirsiniz, böyle bir durum var ise bize bir kez daha yazarak askerlik borçlanmanızı yaptığınız tarihide söyleyebilirsiniz emeklilik hesaplamalarınızı yeniden yapabiliriz. Eğer Askerden önce sigortanız var ise birşey göndermenize gerek yok. Mevcut bilgiler ile gönderdiğiniz sorular da yazanları değerlendirerek hesaplamanızı aşağıdaki şekilde yapıyoruz. ( sigorta başlangıç tarihine baktığımızda askerden önce sigortalı olduğnuuz görünüyor ama bizler yinede dip not olarak yazmak istedik )
Yaptığımız emeklilik hesaplamasına baktığımızda sizin 38 yaşınızda olduğunuz ve 51 yaşında emekli olacağınız görünüyor dolayısı ile sizin yaşınızı beklemeniz gerekiyor. Şu andan itibaren hiç bir şekilde prim ödemezseniz bile yaşınız için siz 12 yıl 8 ay 5 gün daha beklemek zorundasınız. Askerlik borçlanmanızı yazmışsınız eğer yatırmadı iseniz lütfen yaptırmayın ve yatırmayın zira sizin prim gün sayınız zaten çok fazla. ( askerden önce sigortalı olmayanların yatırmasını tavsiye ediyoruz sigortalılık tarihini geriye atacağından dolayı ) 

Saygılarımızla, 

HABER.SGK.NET NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM ÖZEL HESAPLAMAYorum Gönder

Etiketleri :