Tc ile Ayrıntılı Sigorta Sorgulama

İnternet üzerinden online olarak ve kolaylıkla yapılan sorgulama türlerini incelemeye ve sizlere detaylı bilgiler vermeye haber.sgk.net olarak devam ediyoruz.

Çalışan insanların en büyük hayalidir çalışma hayatlarını sonlandırmak ve kalan hayatlarını mutlu ve huzurlu bir şekilde geçirmek için emekli olmak.Ülkemizde emekli olabilmek için yaş ve prim gibi kriterlerin doldurulması gerekiyor.Bu neden çalışan kişiler için sigorta çok önemlidir.Bir iş yerinde çalışanların kafalarında sürekli aynı sorular oluşur.Bu sorulara örnek verecek olursak sigortam yaıyor mu? yada sigorta primin ne kadar üzerinden yatıyor ve son olarak da işe giriş tarihim ne zaman? gibi sorular çalışan kişileri zihinlerini hep meşgul eder.

Bu soruların hepsini internet üzerinden tek bir yerde öğrenmeniz mümkün.Tc kimlik numaranız ve kendinize ait bilgileriniz ile internet üzerinden ayrıntılı sigorta sorgulama işlemlerinizi öğrenebilirsiniz.Bu sorgulamayı iki yerden yapabilirsiniz.Bunları sizlere vermek istiyoruz.

BİRİNCİ YOL

ESGM İLE AYRINTILI SİGORTA SORGULAMA

Aşağıda sizler için paylaşacağımız link sayesinde esgm sistemine bağlanarak ve sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde sisteme giriş yaparak sigortanız ile ilgili tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

ESGM İLE AYRINTILI SİGORTA SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

İKİNCİ YOL

E DEVLET İLE AYRINTILI SİGORTA SORGULAMA

Belkide dünyanın en gelişmiş sorgulama sistemlerinden olan e devlet sistemini kullanarak ayrıntılı sigorta işlemlerinizi yapabilirsiniz.Bunun için size ait bir e devlet şifresi bulunması gerekmektedir.Halen bir e devlet şifreniz yok ise bulunduğunuz İl'deki size en yakın Ptt Müdürlüğüne giderek ve gişedeki görevlilere kimliğinizi ibraz ederek 2 lira karşılığında hayatınız boyunca kendinize ait tüm sorgulama işlemlerinizi yapabileceğiniz e devlet şifrenizi alabilirsiniz.

E DEVLET İLE AYRINTILI SİGORTA SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

 

 Yorum Gönder

Etiketleri :