Tc ile Adli Sicil Kaydı Sorgulama

İnternet üzerinden yapılabilen sorgulama türlerini ve bu sorgulama türlerini sizlere detaylı bir şekilde anlatmaya haber.sgk.net. olarak devam ediyoruz.

Sorgulama türlerini incelediğimizde tc ile yani tc kimlik numaramız ile yapılan sorgulama türleri ön plana çıkıyor.Bu yazımızda sizlere tc ile adli sicil kaydı sorgulama hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bir işyerine başlayacağınız zaman sizden istenilen belgelerden birisi olan adli sicil kaydı belgesini Adliyeye giderek çıkarabiliyorsunuz ve işyerinize teslim edebiliyorsunuz.Aynı zamanda bu sorgulamayı yani adli sicil kaydınızın olup olmadığını belkide dünyanın en gelişmiş sistemlerinden birisi olan e devlet üzerinden de gerçekleştirebiliyorsunuz.

E devlet üzerinden bu tür sorgulamaları yapabilmeniz için size ait bir e devlet şifresi olması gerekmektedir.Halen bir e devlet şifresi edinmediyseniz bulunduğunuz İl'deki size en yakın Ptt Müdürlüğüne giderek ve kimliğinizi ibraz ederek 2 Liraya hayatınız boyunca size ait tüm sorgulama işlemlerinizi yapabileceğiniz e devlet şifrenizi alabilirsiniz.

TC İLE ADLİ SİCİL KAYDI SORGULAMA için TIKLAYINIZYorum Gönder

Etiketleri :