GSS Sorgulama

İnternette sürekli yapılan bir sorgulama türü ise GSS Sorgulama yani Genel Sağlık Sigortası Sorgulamadır. Geçtiğimiz yıllarda hükümet tarafından ele alınıp yeni düzenlemeler yapılarak uygulanmaya başlanılan bu sistem ile az geliri olan vatandaşların (belirli kriterleri var) devlet tarafından hastalık ve kaza gibi durumlarda hastanelerden yararlanması için oluşturulan bir sistemdir.

İlk başlarda bu uygulamada aksaklıklar oldu ve çoğu vatandaşımıza bir takım borçlar geldi ki halen haberi olmayan vatandaşlarımız var.Yani bu uygulamayı devlet internet aracılığı ve televizyon vasıtasoyla duyurdu fakat halen en az 6 milyon vatandaşımızın bu konudan haberi yok ve ya borç kağıdı geliyor yada eczanelere gittikleri zaman sizin borcunuz var deniliyor ve borcu çıkıyor.En sonunda yönlendirmeler ile ne kadar borcu olduğunu öğrenebiliyor.Durumu iyi olmayanlar iyi araştırdıkları zaman gelir testi yaptırarak bu borçlarından kurtulabiliyor.

GSS Prim Borcu Sorgulaması internetten yapılabiliyor.Bu yazımızda bunu anlatmak istiyoruz.Öncelikle GSS Sorgulama için aşağıda sizler için vermiş olduğumuz linke tıklayınız.

GSS SORGULAMA için>>>>>>>tıklayınız

Aşağıdaki resim örneğinde görmüş olduğunuz gibi Sorgu Türüne Diğer Ödemeler Sorgu Tipinede GSS Prim'i seçtikten sonra tc kimlik numaranızı yazıyorsunuz ve güvenlik için verilen güvenlik kodunu yazdıktan sonra borç sorgula butonuna basıyorsunuz. Karşınıza çıkan ekrandan GSS Prim Borcunuzun olup olmadığını görebilirsiniz.
Yorum Gönder

Etiketleri :