Findeks Notu Öğrenme Kaç Puana Kredi Çekebilirim?

İnternet üzerinden yapılabilen sorgulama türlerini araştırmaya ve sizler ile paylaşmaya son sürat devam ediyoruz arkadaşlar.Bu yazımızda da findeks hakkında bir kaç bilgi paylaşmak istiyoruz.

Ülkemizdeki vatandaşların yüzde 90 gibi büyük bir rakamının bankalar ile haşır neşir olduğunu hepimiz biliyoruz.Nakit paraya ihtiyaç olduğunuzda insanlara bir kardeş gibi yada akraba gibi gelen bankalardan hemen kredi kullanma ile sorun çözüleceği sanılıyor.Gerçi insanlarımızda haklı kimden isteyecek ki? Bu devir de kim kime para verir.Kardeşlerin bile arasına giren para çok değerli bir varlık oldu.Zaten öyleydi de önceden derlerdi ya para her kapıyı açar mı? Açar hemde kapıyı kırarda geçer.

Önceden bankalar ne yapardı nüfus cüzdanın var mı var gel hemen kredi yada kredi kartı verelim nasıl olsa ödersin edasıyla herkese kredi ve kredi kartı dağıttı.Bankaların elinde olan ödenmeyen krediler ve konutların haddi hesabı yok.Bu yüzden artık bankalarda tüketicilere kredi notuna göre kredi veriyor.Kredi notunuz düşük ise kesinlikle kredi alamazsınız.

Banka puanlarınızın düşüp düşmemesi size bağlı,örneğin ödemelerinizi düzgün yapıyorsanız ve aksatma yapmıyorsanız bankaların gözünde puanınız artar ve kredi çekebilme şansınız artar.Ancak mesela hiç bir banka ile çalışmamışsanız ve hiç kredide çekmemişseniz bankalar yine tereddütlü bakar çünkü ödeme durumlarınızı kontrol edecek bir verileri yok.Aynı zamanda onlardaki sistem sayesinde sürekli ev değiştiriyorsanız sizin için oda eksi puandır.

Konumuza dönecek olursak banka puanları değilde ona benzer kredi puanlarınızı gösteren bir sorgulama türü çıktı.Bu sistemin adı Findeks.Findeks kredi notu sorgulama ile kredi notunuzun ülke standarlarına uygun olup olmadığını görebilirsiniz ama şunu belirtmek istiyoruz puanınız çok yüksek olsa bile bankaların kredi verip vermeyeceği kesin değildir.

Findes notu öğrenmek için aşağıda sizler içib vermiş olduğumuz linke tıklayabilir ve ortalama puanınızı risk boyutunu görebilirsiniz.

FİNDEKS NOTU ÖĞRENME İÇİN TIKLAYINIZYorum Gönder

Etiketleri :