95/2 Askerlik Yeri Sorgulama ve Öğrenme Tıkla Askerlik Yerini Öğren!

95/2 tertiplerinin acemi birliği yerlerinin açıklanmasına sayılı günler kala askerleri büyük bir heyecan sardı.95/2'i askerlerin acemi birliklerinin nereye çıktığını yayınlandığı gibi yazımızın içerisindeki bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

Nisan ayının içerisinde 20-30 Nisan arasında açıklanması beklenen 95/2 tertiplerinin acemi birlik yerleri bu tarihlerde askere gitmeyi bekleyen vatandaşlarımızda büyük bir heyecan yarattı.Son zamanlarda çıkan telefon serbestliğide vatani görevini yağpmayı bekleyenlere biraz da olsa moral olmuştur diye düşünüyoruz.Askerlik yerini sorgulamak için yazımızın sonunda bulunan linke tıklamanız gerekmektedir.Bu sorgulamayı yapabilmeniz için e devlet şifrenizin hazır olması gerekir.Eğer bir e devlet şifreniz yok ise size en yakın Ptt Müdürlüğüne giderek 2 lira gibi cüzi bir rakam ödeyerek hayatınız boyunca kendinize ait tüm sorgulama işlemlerini yapabileceğiniz e devlet şifrenizi alabilirsiniz.

95/2 ASKERLİK YERİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

 

95/2 ASKERLER NE ZAMAN GİDECEK?

Askerlik yerleri Nisan ayının son haftası açıklandıktan sonra sizin A grubu mu yoksa B grubu mu olduğunuz yazacaktır. Resmi bir tespit imkanı ya da inceleyebileceğimiz bir tablo olmamakla birlikte uzun dönemlerde oransal olarak yaklaşık %90 A grubu, kalan %10 B grubu çıkmaktadır.
 
  * A grubu çıkacaklar Mayıs ayının ilk 10 günü içerisinde acemi birliklerine teslim olacaklardır.
  * B grubu çıkacaklar Haziran ayında teslim olacaklardır.
Süreç yaklaştığında tarihler netleşecek ve askerlik şubeleri aranarak tam tarihler öğrenilebilecektir.

95/2 Tertipler Ne Zaman Teslim Olacak?

2015 yılında askere gidecek ikinci askeri birlik olan 95/2 celbi mayıs ve haziran aylarında askeri birliklerine teslim olacaklar.
Celpleri tanımlayan asıl aylar bazında tüm celplere göz atarsak:
95/1 Tertipler şubat ayında,
95/2 Tertipler mayıs ayında,
95/3 Tertipler ağustos ayında,
95/4 Tertipler kasım ayında askeri birliklerine teslim olacaklar.Yorum Gönder

Etiketleri :