357,357/2 Asal Sevk Başvurusu (Sülüs Belgesi Alma)

 Şu an vatani görevlerini yapmak üzere askere giden 94/4 tertip ve 357/1 kısa dönem askerlerden sonra 18-19 Aralık tarihleri arasında birliklerine teslim olabilmeleri için sülüs belgesi olması gerekiyor.Bu Belgeyi öncelerde askerlik şubelerinden alabilirdiniz.

Ama belkide dünyanın en gelişmiş sistemlerinden olan e devlet sitemi sülüs belgesini ayağınıza kadar getiriyor.Bu belge olmadan birliğinize teslim olamıyacağınızı unutmayın.

Asal sevk başvurusu yani sülüs belgesi alma için aşağıda sizler için vermiş olduğumuz bağlantıyı tıklayın.

ASAL SEVK BAŞVURUSU (SÜLÜS BELGESİ ALMA)için >>>>>>>tıklayınız.

Bu sorgulamayı yapabilmeniz için e devlet şifrenizin hali hazırda bulunması gerekiyor.E devlet şifreniz yok ise size en yakın Ptt Müdürlüğünden 2 TL gibi bir ücret ödeyerek hayatınız boyunca adınıza yapabileceğiniz tüm sorgulamaları yapabileceğiniz e devlet şifrenizi alabilirsiniz.

Yukarıda vermiş olduğumuz bağlantıyı tıklayarak ve e devlet şifrenizi girerek sisteme giriş yapıyorsunuz.Size belirtilen soruları dikkatli bir şekilde inceleyerek cevaplandırmanızı tavsiye ederiz.Bu soruları sadece bir kere görebiliyorsunuz.Soruları cevaplandırdıktan sonra e devlet sistemi üzerinden sülüs belgenizin çıktısını alabilir yada bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Yorum Gönder

Etiketleri :