YGS'de Son Dakika ! 2 Soru İptal 1 Sorunun Yanıtı Değişti

YGS Haberleri Son Dakika, YGS İptal Edilen Sorular, YGS'de Hangi Sorular İptal Edildi, YGS Yanıtı Değişen Sorular, YGS Hatalı Soruları 2016...

ÖSYM'den son dakika haberi. Yarın açıklanması beklenen YGS sonuçlarındab hemen önce bazı sorular iptal oldu, bir sorununda yanıtı değişti. 13 Mart'ta yapılan üniversiteye giriş sınavı ilk basamağı YGS'de 2 soru iptal edildi ve 1 sorunun da yanıtı değişti. YGS'de hatalı olan Matematik testinin 15. ve Fen testinin de 9. sorusu iptal edildi. Peki bu durum YGS sonuçlarını nasıl etkileyecek?

YGS sonuçları yarın açıklanacaktı fakat ÖSYM'den YGS'de çıkan hatalı soruların iptal edildiği bir sorunun da yanıtının değiştiği açıklaması geldi. ÖSYM YGS son dakika kararıyla 2 soruyu iptal edildi, 1 sorunun da yanıtının değiştirildiğini açıkladı. 

YGS'de iptal edilen sorular Matematik testinin 15. ve Fen testinin de 9. sorusu, yanıtı değiştirilen soru ise Fen bilimleri testindeki 7. soru... 

İşte ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Demir'in, YGS soru iptali ve yanıt değişimine ilişkin açıklaması:
"13 Mart 2016'da gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş Sınavına (2016-YGS) ait madde analizleri incelendi, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlandı, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirildi ve ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından temel soru kitapçığında yer alan temel matematik testindeki 15. soru ile fen bilimleri testindeki 9. sorunun iptal edilmesine, fen bilimleri testindeki 7. sorunun "A" olarak girilmiş cevabının "D" olarak değiştirilmesine karar verildi" diye konuştu.

YGS SONUÇLARI YARIN AÇIKLANACAK MI İPTAL VE DEĞİŞİKLİKLER YGS SONUÇLARINI ETKİLER Mİ?
'YGS'de hatalı soru' çıkmasının ardından ÖSYM Matematik testinin 15. ve Fen testinin de 9. sorusunu iptal etti. Öğretmenler, öğrenciler ve veliler soru iptalleri ve yanıt değişiminin ardından YGS sonuçlarının nasıl etkileneceğini merak ediyor.
 

YGS 2016 SINAV SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

 

 Yorum Gönder

Etiketleri :