Ünlü Sanatçı Fatma Girik'ten İbretlik Vefa Örneği

Türk Sinemasının en önemli isimlerinden birisi olan Fatma Girik 145 gündür yoğun bakımda olan hayat arkadaşı Memduh Ün'den gelecek iyi bir haberi bekliyor.Girik her gün hastaneye giderek eşiyle beraber çıkacak günü bekliyor.

Türk sinemasının efsane isimlerinden Fatma Girik, 145 gündür Muğla’nın Bodrum ilçesindeki bir özel hastanede yoğun bakımda tedavi gören hayat arkadaşı 95 yaşındaki yönetmen Memduh Ün’ü yalnız bırakamıyor. Girik her Sabah hastaneye gidip, çaresizce kafeteryada Ün’den gelecek iyi haberi bekliyor.

Hep aynı sandalye

Yönetmen Memduh Ün, 11 Kasım 2014’te hayat arkadaşı Fatma Girik’le yaşadığı evinde rahatsızlandı. Bodrum Özel Acıbadem Hastanesi’ne kaldırılan Ün’e akciğerlerinde sıvı birikmesi, yüksek tansiyon ve yaşa bağlı organ yetmezliği teşhisi konuldu.
Ün, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Girik, 145 gündür her gün saat 08.30’da hastaneye giderek doktorlardan bilgi alıyor. Hep aynı sandalyeye oturup, saat 19.00’a kadar bekliyor.

Girik’in yakınları, “Fatma Hanım asla ümidini kaybetmedi. Memduh Bey’in iyileşeceğini ve birlikte bir gün evlerine dönecekleri günü bekliyor. Bugüne kadar hastanedeki ziyareti bir gün bile aksatmadı. ‘Evde bekle’ tekliflerimizi ise asla kabul etmedi” diye konuştu.

MilliyetYorum Gönder

Etiketleri :