Türk yoğurt Kralı Servetinin Yarısını Bağışlayarak Hayır İşleyecek

Amerika'nın Türk Yoğurt devi Chobani'nin sahibi Hamdi Ulukaya servetinin büyük bir kısmını hayır işlerine bağışlayacak milyardeler arasına girdi.

Ulukaya, 1.41 milyar dolarlık kişisel servetinin yarısından fazlasını hayırseverlik işlerine bağışlayacağını açıkladı. Ulukaya’nın kişisel servetinin 1,41 milyar dolar olduğu biliniyor.
 
Türk yoğurt devi Ulukaya, The Giving Pledge adıyla bilinen ve dünyanın en zengin kişileri Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett ve Microsoft kurucusu Bill Gates tarafından başlatılan kampanyaya dahil olmuş oldu.
 
Associated Press’e konuşan Ulukaya, hayırseverlik projelerine dünya genelindeki göçmenlere yardım ederek destek vereceğini belirtti. Ulukaya, bu kampanya için Tent (Çadır) adını verdiği bir internet sitesi kurduğunu ve bu siteye zaman içinde fon desteği sağlayacağını söyledi. Ulukaya, Tent sitesinin faaliyetlerinin göçmenlerin sorunlara dikkat çekmek ve dünya genelindeki göçmenlere sağlık ve eğitim desteğini kapsayacağını söyledi. Ulukaya, halihazırda Türkiye’deki göçmenlere destek olmak için Birleşmiş Milletler Göçmenler Yüksek Komisyonu’na 2 milyon dolar bağış yapmıştı.

VatanYorum Gönder

Etiketleri :