Türk Bayrağını Yerde Bırakmayan O Türk Konuştu

Amerika'da Türkiye karşıtı eylemler yapan Ermenilerden birisinin bayrağımıza yapmış olduğu saygısızlığı affetmeyen kişinin Azeri Türk'ü değil Sakaryalı olduğu ortaya çıktı.

3 yıldır ABD’de mevcut bulunan 34 yaşındaki Onur Nal o gün neler yaşadığını, akabinda neler olduğunu söyledi .
Aslen Sakarya’nın Hendek ilçesi doğumlu olduğunu açıklayan Onur Nal, Ermenistan lobisinin çalışmalarına karşı Türk derneklerinden dostlarıyla Beyaz Saray önüne gittiklerini belirtti .

HER TÜRLÜ KÜFÜR VE TACİZİ YAPTILAR

Ermeni vatandaşlarının o gün orada Türklere karşı her türlü tahrik, çirkin söz ve rezilliği yaptıklarını açıklayan Nal, ‘Elimde bayrağımla Türk gruplarla beraber yürürken videoda da görünen şahıs bayrağı elimden alıp koşmaya başladı. Ben de ardından koşup bayrağımı arka aldım. O sırada arbede de yere fena düştü ’ diye belirtti .

ABD POLİSİ GÖZALTINA ALDI

Ferhat Esnek'in yaptığı habere göre Beyaz Saray önünde eylemcileri denetim eden polis ise Onur Nal’ı gözaltına almış. 3 saat boyunca gözaltında tutulan Onur Nal ‘Beni trafiği kapatmak ve büyük kavga çıkarmak suçlamasıyla gözaltına ladılar. 3 saat boyunca gözaltında kaldıktan akabinde konsolosluğumuz ve Türk derneklerinin çabalarıyla serbest bırakıldım’ diye belirtti .

YİNE OLSA YİNE YAPARIM

Soykırım iddialarını daytamaya çalışan Ermeni lobilerine karşı Türkiye’nin bir yürek olması gerekmekde olduğunu açıklayan Onur Nal ‘Ben orada o gün nasıl düşünmeden Ermeniler önünde bu hareketi yaptıysam tekrar bayrağmıza saygısızlık olursa canım pahasına ben ve orada mevcut bulunan Türk arkadaşlarım tekrar aynısı yaparız. Asıl kahramanlar Cenk Coktosun abimiz başkanlığındaki 20 kişilik gruptaki abi ve ablalarımdı. Ermeniler burada çok fazla sıkı çalışıyor. Ancak biz de gurbettekiler olarak en az onlar ülkemizi savunuyoruz’ derken tüm Türkiye’nin bu iftiralar karşısında bir yürek olması gerekmekde olduğunu belirtti .

Sosyal medya üzerinden ve internetteki bazı form sitelerinde, Ermenilerden tehditler almakta olduğunu da ifade eden Onur Nal ‘Dün sosyal medya üzerinden bana karşı gösterilen sevgi ve desteklerini esirgemeyen herkesin yanımda olduğunu bilmem beni sevinçli etti’ diye belirtti .

Haber 7Yorum Gönder

Etiketleri :