Turgutlu'da treni taşladılar !

Uşak -İzmir seferini yapan tren,Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yolcu almak için durduğu garda taş yağmuruna tutuldu. Makinist yaralandı.

Alınan bilgilere göre olay, pazar günü gece saatlerinde meydana geldi. Uşak ilinden İzmir’e gitmekte olan Mehmet S.M. yönetimindeki 31xxx sefer sayılı tren Turgutlu İlçesinde tren garında yolcu almak için durduğu anda taşlandı. Taşlanan trende yolculardan yaralanan olmazken, makinistin bulunduğu bölümde camın açık olması nedeniyle atılan taşlardan birinin isabet ettiği makinist yaralandı. Yaralanan makinist olaya hemen müdahale eden İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri tarafından polis otosuyla Turgutlu Devlet Hastanesi Acil Servisine sevk edildi.

Yaklaşık 1 saat yolcularıyla Turgutlu Tren Garında rötar yapan Uşak –İzmir treni makinistin tedavisinin yaptırılmasının ardından 1 saat gecikmeli olarak yoluna devam etti.

Yolcular yaptıkları açıklamada; “Treni taşlayanlar bu ülkeye zarar vermek isteyenlerdir. Hepimizin ailesi var bekleyenleri var, randevuları olanlar var bunları engellemek tamamen bir insanlık suçudur. Bu suçu işleyenlere en ağır cezalar verilmelidir” dediler.

Olaya kısa sürede müdahale eden Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri kısa sürede treni taşlayan H.D(16) ve E.K (16) isimli şahısları yakalayarak gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Tren taşlandı, makinist yaralandı

 


Kaynak: Haber MerkeziYorum Gönder

Etiketleri :