THY Uçaklarına Yapılan Bomba İhbarlarını Aynı Kişi Yapmış

Türk Hava Yollarına son bir ay içerisinde 6 asılsız bomba ihbarı yapılması üzerine ihbarları yapan kişinin kimliğinin tespit edilmesi için özel ekip kuruldu.Özel ekip notların aynı kişi tarafından yazılma ihtimalini araştırıyor.

Türk Hava Yolları uçaklarına son bir ay içinde 6 asılsız bomba ihbarı yapılması üzerine ihbarı gerçekleştiren kişinin tespit edilmesi için özel bir ekip kuruldu. Ekip, notların aynı kişi tarafından yazılmış olduğu ihtimali üzerinde duruyor. 
İstanbul-Basel ve İstanbul-Tokyo seferini yapan uçaklarda ‘Kargoda bomba var’ yazan kağıt bulunması THY yetkilileri ve polisi harekete geçirdi. Türk Hava Yolları THY ’yi binlerce dolar zarara uğratan, yolcular arasında büyük endişe yaratan ihbarcıyı yakalamak için İstanbul Atatürk Havaalanı Şube Müdürlüğü Araştırma Büro Amirliği özel bir ekip kurdu. Basel uçağında mevcut bulunan notta ‘There is Bomb İn Cargo’ yerine ‘Tehere is bomb in cargo’ yazısındaki imla hatasına yoğunlaşan ekip, ihbarcının Türk olduğu kuşkusu üzerinde duruyor. 

SİVİL POLİSLER GÖZ AÇTIRMIYOR


Yazı karakterlerindeki benzerlik üzerine ihbarların aynı karanlık elden yapıldığı ihtimali üzerinde duruyor. Sivil bir polis ekibi ise uçaklara yolcu olarak binip şüphelileri belirlemeye çalışıyor. 

 Yorum Gönder

Etiketleri :