Teröristler Vatandaşları Taradı Ölü ve Yaralılar Var !

Şırnak'ta Terör Saldırısı, Şırnakta Son Dakika Haberleri, Şırnak'taTeröristler Vatandaşları Taradı...

Şırnak'ta İsmet Paşa Mahallesi'ne PKK'lı teröristler uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Teröristlerin açtığı ateşte 17 yaşındaki Bayram Tatar hayatını kaybederken, 1 kişide yaralandı. Saldırıya uğrayan Tatar'ın asker ve polislere verdiği yemek ile gündeme gelen Aslan Tatar'ın akrabası olduğu belirtildi.

VATANDAŞIN ÜZERİNE ATEŞ AÇTILAR
Sokağa çıkma yasağı ve operasyonların sürdüğü Şırnak merkezde bugün saat 14.30 sıralarında, İsmet Paşa Mahallesi'nde bulunan evlerinden, hava almak için çıkan Bayram Tatar ve 2 akrabası, teröristlerin silahlı saldırısına uğradı. Saldırıda Bayram Tatar olay yerinde hayatını kaybederken, 1 kişi de yaralandı. Olay yerine çağırılan ambulans ile Şırnak Asker Hastanesi'ne kaldırılan yaralının durumunun iyi olduğu öğrenildi.

ÇATIŞMALAR YAŞANIYOR
İsmet Paşa Mahallesi'nde kaçan PKK'lıların yakalanması amacıyla, köy korucularının da katıldığı operasyon başlatılırken, zaman zaman sıcak temas sağlandığı öğrenildi.

Sokağa çıkma yasağı uygulanmasına rağmen bölgede köy koruculuğu yapan ve akraba olan Tatarlar'ın genelde kaldığı İsmet Paşa Mahallesi'nde yaşayanlar, yasak öncesi evlerini terk etmemişti. Hayatını kaybeden Bayram Tatar'ın babası Mehmet Tatar'ın da korucu başı olduğu belirtildi.  Tatar'ın, asker ve polislere verdiği yemek ile gündeme gelen Aslan Tatar'ın akrabası olduğu belirtildi.

 

 Yorum Gönder

Etiketleri :