Tc kimlik numarası ile askerlik celp yeri acemi birliği öğrenme nasıl yapılıyor ?

E-DEVLET Şifresi ile acemi birliğim nereye çıktı sorgulama - Bu dönem 1995-2 tertipler askere gidecekler. Peki askerlik yeri nasıl sorgulanıyor Tc kimlik numarası ile askerlik yeri öğrenmek ya da e devlet şifreleri ile askerlik yeri öğrenme işlemleri tam olarak nasıl yapılmaktadır ? bu yazımızın detayında haberimizde sorgulama ve öğrenme işleminin nasıl yapıldığını detaylı olarak anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle 95-2 Tertip askerlere bu kutlal görevlerinde başarılı olarak gidip gelmelerini diliyoruz. Değerli Mehmetçikler sizler Öncelikle E devlet üzerinden yani turkiye.gov.tr adresinden bu sorgulamayı yapabiliyorsunuz. 

Er sınıflandırma sonucu sorgulama ve ASAL SEVK başvurusu sonuçları için BURADAKİ linke tıklamanız yeterli. Bu sisteme giriş yapabilmek için mutlaka kimlik doğrulama işlemi yapmalısınız yani e devlet şifresi, mobil imza, elektronik imza ya da T.C kimlik kartı doğrulamasından birisini de BURADAKİ linke girerek yapmanız gerekmekte bilginiz olsun.

PEKİ BENİM ŞİFREM YOK T.C NUMARASI İLE SORGULAYABİLİR MİYİM ?

Değerli haber.sgk.net kullanıcıları, tc kimlik numarası kullanarak askerliğinizin nereye çıktığını sorgulayacağınız bir sistem şu anda yok. Google araması ile ulaştığınız hiç bir siteye lütfen itibar etmeyiniz ( Devlet siteleri hariç ) Onun için E devlet şifreleri ile sorgulama yapmanız gerekiyor.

E DEVLET ŞİFRESİNİ NASIL EDİNEBİLİRİM ?

En yakın PTT müdürlüğüne giderek lütfen E devlet giriş şifrenizi istediğinizi oluşturmak istediğiniz ibildiriniz. 5 dakika içinde şifrelerinizi alabilir ve hemen şifrelerinizi girerek askerliğinizin nereye çıktığını ve acemi birliğinizi öğrenmeniz mümkün.

ASKERLİK YERİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ !!Yorum Gönder

 1. ferit diyor ki:

  nezaman askere gidecem

  1. cengiz diyor ki:

   Acemi birliği görevimi nerede yapacağım

   Etiketleri :