SOMA Son durum Şirket İşletme Müdürü Çelik Açıklama Yapıyor 1 tane yaşam odamız vardı

 Şu anda canlı olarak soma faciasında hayatını kaybedenler ve yerin altında bulunan kişiler, neden olduğu ile ilgili açıklama yapılıyor. 

İşletme müdürü yerin altından toplamda 787 kişinin olduğu 363 kişinin tahliye edildiği 284 kişinin hayatını kaybettiği ve toplamda ise şu ana kadar 122 yaralı olduğunu ifade ettiler. İşletme müdürü sorular bir soru üzerine sigortasız olarak işçi çalıştırılmadığını belirtti. Kemal yıldız ve sonradan cemal yıldız denilen arkadaşımızın işe giriş bildirgesini sizlere taktim ediyorum bu vatandaş 18 yaşını doldurmuştur ifadelerini kullandı. 

İşletme müdürü böyle bir haber yapılmak yerine, bizden bilgiler istenilebilirdi şeklinde ifadelerde bulundular. Bizde çalışan işçilerin tamamı Soma Kömürlerinin işçileridir, bizde taşeron işçi çalışmamaktadır şeklinde açıklamalarda bulundu.

Gazeteciler için masaya tüm evrakları bırakıyorum ve istediğiniz şekilde inceleyebilirsiniz şeklinde de ifadelerde bulundular. Yangının temiz havada çıktığını ve kendi başıma ben bir adamı kendim çıkarttım. Biz çok ciddi bir şekilde çalışan firmayız bizim yaptığımız hiç bir olayda ihmal yoktur, 18 yaşın altında işçi çalıştırmıyoruz. Yorum Gönder

 1. nimet öz diyor ki:

  Daha kakılyiş gibi konuşuyor.

  1. niemet öz diyor ki:

   Yazıklar olsunsana

   Etiketleri :