Serik Valisi :Tabelayı Sökün HDP Binasını Kapatın !

Antalya Serik HDP ilçe binasına saldırı düzenlendi.Serik Valisi bu bölgenin hassasiyetleri olduğunu parti binasının kapatılmasını istedi.

Antalya'da, HDP Serik ilçe binasına yüz kişilik ırkçı bir grup tarafından saldırı düzenlendi. Saldırgan grup saat 22.00 sularından ilçe binasına gelerek, içerde bulunan partililere "Ya burayı hemen kapatırsınız ya da burayı başınıza yıkarız" tehdidinde bulundu. Ardından binadan ayrılan grup, gecenin ilerleyen saatlerinden ellerinde taş sopa ve demir çubuklar ile gelerek, "Ya parti bürosunu kapatıp tabelasını indirirsiniz ya da biz tabelayı indirir binayı ateşe veririz" tehditleri savurup, binayı taş yağmuruna tuttu. Saldırı üzerine ilçe binasına gelen HDP ilçe yöneticileri ve çevrede bulunan yurttaşlar, saldırganlara tepki gösterdi. Tepkiler üzerine saldırgan grup geri çekilmek zorunda kaldı. İlçe binasının etrafı polis ve jandarma ekipleri tarafından sarıldı. Irkçı grubun tekrar toplanması üzerine HDP'liler tepki gösterdi. Polisiye önlemlerin alındığı bölgeye HDP İl Eş Başkanı Zarife Atik, HDP Antalya Milletvekili Adayı Deniz Yıldırım'ın yanı sıra Serik Kaymakamı ve Emniyet Müdürü de geldi. Olay Yerine gelen Serik Kaymakamı, HDP İl Eş Başkanı Atik'e, Serik bölgesinin hassasiyetleri olduğunu bu yüzden de parti binasının kapatılıp tabelanın indirilmesini istedi. Kaymakamın isteğine tepki gösteren HDP Adayı Deniz Yıldırım ise seçim güvenliği ve yasal bir partinin çalışma güvenliğini sağlamanın kaymakamlığın görevi olduğunu belirterek, ilçe binasını kapatmayacaklarını belirtti. 

'Ağrı'da yapılanlar Serik'te de yapılmak istendi'

Ardından konuşan Atik, Kaymakamın, "Serik hassas bir yerdir, hassasiyetleri vardır onun için sizde bu binayı kapatıp tabelayı söküp götüreceksiniz ve neden tabelada ilçe teşkilatı değil de ilçe örgütü yazıyor" dediğini aktardı. Atik, jandarma ve polisin saldırgan gruba müdahale etmemekle gerginliğin sürmesine neden olduğunu dile getirdi. 

HDP Serik İlçe Eş Başkanı Hüseyin Dakkak ise provokasyon girişimine dikkat çekerek, "Ağrı'da yapılan provokasyonun aynısı bugün Serik'te tezgahlandı. Ama halkımızın sağduyusu ve duyarlılığıyla bu provokasyon boşa çıkarmıştır" dedi. 

Gecenin geç saatlerine kadar ilçe binasının önünde bekleyen kitle sabaha karşı dağılırken, HDP'liler, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek saldırganlar hakkında şikayetçi oldu. 

 

 

 Yorum Gönder

Etiketleri :