Selimiye Camii'ne Hijyenik Koşullar Gereği Çorapsız Girilmeyecek

Edirne müftülüğünün aldığı hijyenik koşullar gereğiyle,artık Selimiye Camine çorapsız girilmeyecek,çorapsız kişilere cami görevlileri çorap dağıtacak.

Edirne Müftülüğünün başlattığı "hijyen" uygulaması çerçevesinde, Selimiye Camisi'ne artık çorapsız girilemiyor. 
Görevliler, camiye çorapsız gelen ziyaretçilere uygulamayı anlatarak, ücretsiz çorap dağıtıyor.
Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Selimiye Camisi'ne çorapsız gelen ziyaretçilere yönelik bir uygulama başlattıklarını söyledi. 
Uygulamanın, havaların ısınmasıyla başlatıldığını ifade eden Üzüm, "Bugünden itibaren camiye çorapsız gelen ziyaretçilerimize bir çift çorap armağan etmeye başladık. Çünkü yaz yaklaşıyor, terlik kullanımı ve çorapsız ayakkabı kullanımları artacak. Biz tüm ziyaretçilerimizi düşünerek ve hijyen kuralları açısından çorap uygulamasına başladık" diye konuştu.
Selimiye Camisi Başimamı Tamer Alat da bugünden itibaren Selimiye Camisi'ne çorapsız girilemeyeceğini belirtti.
Bir iş adamının desteğiyle "patik çorap" adı da verilen beyaz çorapları, camiye çorapsız gelen ziyaretçilere dağıtmaya başladıklarını anlatan Alat, şöyle konuştu:
"Dinimiz temizlik dini. Peygamberimiz Hazreti Muhammed, dinimizin yarısının temizlik olduğunu bildiriyor. İstanbul 'daki bir iş adamımızın katkısıyla uygulamaya başladık. İş adamı ilk etapta 250 çift çorapla destek verdi. Çorap azalmaya başlayınca devamı gönderilecek. Çıplak ayakla gelenlere hiç kullanılmamış çorap veriyoruz." 
Alat, uygulama kapsamında şu ana kadar ziyaretçilere 20 çorap dağıttıklarını kaydetti.
Ziyaretçiler de uygulamanın son derece yerinde olduğunu ifade etti.Yorum Gönder

Etiketleri :